Huzurevinde unutulmaz yılbaşı kutlaması

0
112
Şavşat’ta torunlardan dede ve ninelere muhteşem yeni yıl etkinliği, gözyaşı, hüzün ve neşe hepsi bir arada yaşandı.
Bütün dünyada farklı etkinliklerle kutlanan yeni yıl sevinci Şavşat ilçesi Yaşlılar Yaşam Yerleşkesinde bir başka kutlandı.
Hayırsever Murat Sural’ın desteklediği Şavşat Meslek Yüksekokulu Sosyal güvenlik ve Yaşlı bakım bölümünün bir grup öğrencisi tarafından hazırlanan etkinlikte halaylar horonlar ve konuşmalar sonrası gözyaşı adeta sel oldu yüreklere aktı.
Hayırsever iş insanı Murat Sural katkıları ile hazırlanan ve Şavşat MYO öğrencilerinin hazırlamış olduğu etkinlikte bütün yaşlılara hediye olarak, Kuran-ı Kerim, pantolon, gömlek, kazak, seccade, çorap, yazma, tespih ve karanfil hediye edildi.
Şarkılarla türkülerle halaylarla başlayan etkinlikte ayrılış final bölümünde yaşanan duygusallıklar yerini gözyaşına bıraktı.
Yapılan son konuşmalarda yaşlılar bu etkinliği hazırlayan idarecilere hayırseverlere ve Yüksekokulu öğretmen ve öğrencilere dua ederlerken bazı yaşlılar ilk defa böyle güzel bir etkinlik yaşadıklarını ifade ettiler.
HER YÜREKTE AYNI NEŞE VE HÜZÜN, HER GÖZDE AYNI DUYGUYLA GELEN YAŞ HEPSİ BİR ARADA YAŞANDI
Hayırsever Murat Sural’ın bütün hediyeleri karşıladığı Artvin Çoruh Üniversitesine bağlı Şavşat Meslek Yüksekokulunun bir grup duyarlı öğrencilerinin hazırlamış olduğu Yaşlılar için özel yeni yıl programı türkülerle halaylarla neşe ile başladı ama ayrılık anında gözyaşı ve hüzün vardı.
GECENİN AYRILIK FİNALİ HERKESİ AĞLATTI
Dünyanın her yerinde Yeni Yıl kutlamaları yapıldı. Hepisinde çılgınca eğlence, lüks yemekler, ziyafetler vardı ama. Şavşat Yaşlılar yaşam yerleşkesinde Yeni Yıl çok farklı kutlandı.
Şavşat MYO bir grup duyarlı öğrencilerin hazırladığı bu anlamlı gece türkülerle şarkılarla halaylar başladı. Yaşlılar ve öğrenciler o gece ile ilgili duygularını paylaştılar. İlerleyen dakikalarda yaşlılar katılımcılarla birlikte 2023 yaşa pastası maytaplar ve müzikler eşliğinde kesildi. Pasta kesimi ve çeşitli ikramlar sonrası Hayırsever iş insanı Murat Sural tarafından 50 civarında yaşlıya çok değerli kıyafetler ve hediyeler karanfillerle birlikte takdim edildi.
Sonra yaşlılar sanatçılar Erkan Taştan, Mehmet Yılmaz, Bülent Akaltun, Gürbüz Temur, Yalçın Akgül ve Taner Meydan sahne alarak yaşlılar ve öğrenciler doyasıya eğlendiler.
Yaşlılar konuşmalar yaptı şiirler okudular, oyunlara eşlik ederek doyasıya eğlendiler.
Yaşlılar bu etkinliği hazırlayan ve kendisine hediye alan gönül insanlarına teşekkür ederken sürekli dua ederken hatta bazı yaşlılar “İlk defa böyle bir etkinlikle karşılaştıklarını ifade etmeleri, öğrencilerinde konuşmalarındaki duygusallıklar herkesi etkiledi.
Etkinliğin son ayrılış bölümünde ise salonda ağlamayan kalmadı.
Programın sürpriz bir sanatçısının
Deyin vefasız yârime
Belki de çıkmam yarına
Arada gel mezarıma
Bir Fatiha oku bari
Bayramdan bayrama.
Türküsünü okuması salondaki bütün havayı değiştirdi.
Etkinliğe katılan bazı yaşlıların ve öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun ağlaması, yaşlılara sarılıp hasret gözyaşı dökmeleri çok ama çok anlamlıydı.
Salondaki hava bir anda değişince öğrenciler yaşlıları yalnız bırakmayıp program bitmiş olmasına rağmen onlarla birlikte olup sohbet edip hatırlarını dinleyerek duygularına ortak oldular
Geceye katılan yaşlılar ve geceyi düzenleyen üniversite öğrencileri hayırsever iş insanı Murat Sural’a teşekkür ve dua ettiler.