İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Artvin’de

0

ARTVİN-İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi ziyaret ve referandum çalışmaları kapsamında Artvin’e geldi.

Havayolu ile Batum’a gelen Bakan Soylu’yu Artvin Valisi Ömer Doğanay, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi ile AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta karşıladı.

Karayoluyla Sarp Sınır Kapısı’na geçen Bakan Soylu,  gümrük sahasında yapılan çalışmalar ve devam eden kapının modernizasyonu hakkında Vali Doğanay’dan bilgi aldı.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ile Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu Üyesi Alişan Ender Topaloğlu,  Türk iş adamlarının ve lojistik sektörünün, Sarp Sınır Kapısı ve Gürcistan’da yaşandıkları sorunları dile getirdi.

Bakan Soylu ise Sarp Sınır Kapısı’nın Kafkas ülkelerine açılan önemli bir kapı konumunda olduğunu belirterek, kendisine iletilen sorunların çözümüne yönelik olarak gerekli çalışmaların yapıldığını ve konuyla yakından ilgileneceğini söyledi.

Gümrük personeli ve güvenlik güçleriyle bir süre görüşen Bakan Soylu daha sonra referandum kapsamında katılacağı miting için Arhavi, Borçka ve Artvin’e geldi.