İlçe halkı yardım talebine duyarsız kalmadı

0
75

Merkez üssü Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle birçok ilden yardım ve destekler devam ediyor. İlçe belediyesi de Depremin yaşandığı gün ihtiyaçlar dahilinde yardım kampanyası başlattığını duyurdu.

Acil ihtiyaçlar için özellikler çadır, battaniye ve Isıtıcı ihtiyacı olduğunu duyurarak vatandaşlardan yardım talebinde bulundu.

Belediye Başkanı Yıldırım Demir yardım çağrısında bulunarak şu ifadelere yer verdi:

“Değerli hemşehrilerim, değerli Ardanuçlular;

Merkez üssü Kahramanmaraş – Pazarcık olan ve çevre illerden de hissedilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Değerli Ardanuçlular;

Deprem bölgesindeki acil ihtiyaçlar için yardım kampanyası düzenlenmiştir. Özellikle çadır, battaniye, ısıtıcı gibi maddelere ihtiyaç vardır.

Yardımlarınızı, belediyemize getirerek veya 611 21 79 numaralı telefona haber verilmesi durumunda evlerden de belediye ekipleri almaktadır.

Tüm duyarlı ve yardımsever hemşehrilerimize şimdiden teşekkür ederim”

Yardım kampanyasını başlatılan ilk andan itibaren büyük bir dayanışma örneği gösteren ilçe halkı seferber oldu. Vatandaşlar, Deprem bölgesine ulaştırılmak üzere gerek duyulan yardım malzemelerini belediyeye getirdiler.

Gösterilen dayanışma örneği için teşekkür eden Başkan Yıldırım Demir “Deprem bölgesi için yardım talebi çağrımıza duyarsız kalmayan çok değerli Ardanuç halkına teşekkür ederiz” dedi.