İnceden bir mucize – Ateş İlyas Başsoy

0
807

Ateş İlyas Başsoy

 

Elime birbir gerçek anket sonuçları geçiyor. 10 Mayıs-15 Mayıs verileriyle, CHP’den İyi Parti’ye giden 6 puan oyun neredeyse tamamını toplayan Muharrem İnce,

Şimdi gördüğüm daha yeni bir ankette (Mayıs 25 – Mayıs 30) oyunu 3 puan daha artırmış ve daha önemlisi “artma eğilimi” devam ediyor.

Siyasetle ilgisi olmayan arkadaşlar bilemeyebilir ve CHP’nin son genel seçim sonuçlarına bakarak “Oyumuz 25” diyebilir.

Gerçekte CHP’nin oyu 18’lere kadar düşmüştü dostlar… Eğer Abdullah Gül vb sağcı bir aday seçseydi, bu oy 15’lerin bile altına iner, CHP baraj mücadelesi verirdi.

Muharrem İnce böyle bir ortamda sahne aldı ve tüm imkansızlıklara rağmen, nereredeyse bütünüyle bireysel performansı nedeniyle CHP’nin kaçan tüm oylarını geri topladığı gibi, üstüne de puan eklemeye başladı.

İkinci tur hala garanti değil. Muhalefet bir iki puan önde bile olsa, bir de sandık hile payı var. Ki şu anda kimse önde değil, başabaş gidiyor.

Şu saatten sonra ne yapmalıyız?

Hiçbir muhalif parti birbirine sataşmamalı, herkesin oyu var, herkes herkese saygı göstersin.

AKP seçmeni bizim canımız kanımız… Kim ne kadar kışkırtırsa kışkırtsın, çoğunluğu toplumun en acılı, en yoksul insanlarından oluşan bu milyonlarca kardeşimizi asla incitmeyelim.

RTE’yi unutun… RTE’ye laf etmeyin… Biz RTE’nin eski Türkiye’sini değil, geleceğin Türkiyesini konuşuyoruz. Artık kavga, gerilim, sinir harbi yok; coşku, anlayış ve birlik var.

Kimseye tepeden bakmayın, kimseye “şaka” bile yapmayın, şu nagehan vs fosilleri muhatap bile almayın.

Sevgi kazanacak arkadaşlar… Emin olun kazanacak.

Emin olun ama aptal da olmayın. Gece gündüz çalışmak şart.