İSTAD Potocur Gecesinde

0
573


İSTANBUL
-Dülgerli Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği dayanışma ve kaynaşma gecesinde İSTAD ailesi Dülgerli Köyü Derneğini yalnız bırakmadı. Derneği temsilen geceye Başkan Coşkun Karabal, Yön. Krl Üyelerinden Ali Atay, Tuncer Torunlar, Hüseyin Altunbayrak, Ali Rıza Turan, Hakan Gür, Savaş Şivil, Rıza Dilmen, Mehmet Akif Paksoy, Erkan Güvenkaya,  Hüseyin Atakuru, Muhittin Altun, Nilay Çebin ve Ayla Topsaç katılanlar arasındaydı. Bu isimlerden Hüseyin Altunbayrak, Rıza Dilmen, Osman Ceneviz, Erkan Güvenkaya ve Muhittin Altun aynı zamanda Dülgerli Köyü Derneği Yönetim Kurulunun da üyesi olup gecenin ev sahiplerinden idiler.

Dülgerli Köyü Derneği Başkanı Sami Güvenkaya’dan plaket alan Başkan Coşkun Karabal kısa bir konuşma yaparak; “Bu güzel gecede bulunmaktan dolayı mutluyuz. Her zaman söylediğim gibi, biz Arhavi halkı birlik kuramaz düşüncesini İSTAD ile yendik. Aynı oluşumu Dülgerli Köyü Derneği ile bir kez daha gördük. Arhavi’mizin Dülgerli Köyü dışında 30 köyü daha var. Bu köylerinde dernek kurarak faaliyetler gerçekleştirmesini ve köylerin gelişimine katkıda bulunmasını canı gönülden temenni ediyoruz. Buradan köylerin önde gelenlerine de bu şekilde çağrıda bulunmuş olalım. Derneğin Yönetim Kurulunu ve böyle bir derneğe sahip oldukları için Dülgerli köyü mensuplarını tebrik ediyoruz.” İfadelerine yer vererek “Bu tarz dernekçilik faaliyetlerini İSTAD olarak her zaman destekledik ve desteklemeye de devam edeceği” dedi.

Gecenin sonunda yöresel horon halkasına dahil olan İSTAD yönetim kurulu üyelerinin mutlulukları çekilen karelere yansıdı.