İstanbul’da Artvin Buluşması

0
1168

İstanbul’da yaşayan Artvinliler bir araya geldi. Geceye davul, zurna ve akordeon eşliğinde horon ve türküler damgasını vurdu

İSTANBUL-İstanbul’da yaşayan Artvinliler bir araya geldi. Geceye davul, zurna ve akordeon eşliğinde horon ve türküler damgasını vurdu

İstanbul Bahçeli evler Piramit Restoran’da Şavşatlılar ve Ardanuçluların çoğunlukta olduğu gecede Artvin buluşması yaşandı. Görülmeye değer olan Artvinlilerin buluştuğu gece de coşku doruğa ulaştı.

Şavşat Yoncalı Köyü Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği gecede birliktelik ve dayanışma görülmeye değerdi.

Gecede, İstanbul Artvin Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sinan Temiz, Şavşat Yoncalı Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Erkan Doğan, Artvin Şavşat Çiftlik Köyü Kültür, Turizm Kalkınma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Yasin Koca,08 Artvin Dergisi temsilcisi Ramazan Balcıoğlu ile Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi’de katılanlar arasındaydı.

Yerel sanatçılar Pınar Yıldız ve Fatma Aydın’ın sahne aldığı gecede Artvin Halk oyunu ekibinin nefes kesen gösterisini katılımcılar büyük ilgiyle izledi. Sanatçılar Cemal ve Soysal Dilmaç gecenin finaline damgasını vuran Artvin türkülerini seslendirdiler.