İstanbul’da Hopa Rüzgârı Esti

0
1869

İSTANBUL– İstanbul Maltepe dragos Hopalılar derneğinde Beşiktaş spor kulübü başkanı Fikret orman onuruna akşam yemeği organize edildi.

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Başkan yardımcısı Ahmet İskender’de gecenin onur konukları arasında bulundular.

Hopalı iş adamları Beşiktaş spor kulübü başkanı Fikret Orman, Nuri Vatan, Ahmet Ciner, Akman Alkumru, Asım Küçük, Bülent Bıyıklı, İ.Hakkı Albay, Kenan Hamzaoğlu, Levent Ciner, Lütfü Küçük, Medet Başlılar, Necmettin Aydın, Necmettin Orman, Ömer Alibaşoğlu, Hakan Özköse, Bürokrat Ahmet Baykan, Koordinatör Ali Akcan, Ali Durukan, sanayici – Ford otasan kurucusu Ali İhsan ilkbahar, İlaç Sanayi Genel Müdürü Ali Toker, İlaç Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Berk Türker, Bürokrat Bilgi Turan, Avukat Celal Osmanağaoğlu, İlaç Sanayi Ticaret Direktörü Cenk Türker, Hopalılar derneği yönetim kurulu üyesi Cihangir Göktürk, Bilgi işlem uzmanı Emrah Gürsoy,, Sanayici Gürsel bayat, Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar, Emekli Bürokrat Halit Apak, İnşaat Mühendisi Haluk Karahasan, Hopalılar Derneği Yönetim Kurulu üyesi Haşmet Karahasan,  Kayra Hamzaoğlu, E.Milletvekili Kenan Sönmez, Selçuk Ecza Deposu Satın alma Müdürü M.Ali Sanat, Emekli Yönetici Mehmet Erdoğan, Makine Mühendisi Metin Özen, E. Miraç Özbostancı, Hopalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Necati Aksoy, E.Tümgeneral Nevzat Bekaroğlu, Bankacı Üst Düzey Yönetici Orhan Aktuğ, E.Polis Orhan Karaman, Avukat Ömer Çakıcı, Hopa Belediyesi Basın Danışmanı  Ömür Başar, Doktor Ragıp Oğuz, Hesap uzmanı Savaş Bekar, İlaç sanayi Genel Müdürü Dr. Süha Taşpolat, E Ulvi Şahinkaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Zabıtalar Müdürü Tayfun Karali, Selçuk Ecza Deposu Satın Almadan  Tolga Esin, Hopalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Şanlı, Hopalılar Derneği Yönetim Kurulu başkanı Varol Türker, E. Yavuz Muradoğlu, E. Denizci Varlık Osmanağaoğlu’da katılımcılar arasındaydı.

Hopalılar Derneği yönetim kurulu başkanı Varol Türker gecenin açılış konuşmasında şunları söyledi ‘Deniz kıyısında mavi ile yeşilin birleştiği, göğe komşu topraklarda yaşayan yüreğinin temizliği yüzüne vurmuş güzel insanlar ve onlara gönül veren çok değerli konuklar hepiniz hoş geldiniz. Teşrifleriniz ile bizleri mutlu ettiniz. Sizleri ağırlamaktan duyduğumuz hazzı vurgulayarak hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum. Mitolojik yönü ile İslam inancında dağları şahı olarak tanımlanan Kaf dağının eteklerinden kalkıp gelen değerli kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan ve Değerli Belediye Başkanımız Sayın Nedim Cihan hoş geldiniz, şeref verdiniz. Önemli toplantılarda hep yanımızda olan manevi varlığını hissettiğimiz, kalbimizde müstesna yeri olan değerli Abdül Kadir Osman ağabeyimiz seni rahmet ve şükranla bir kez daha anıyoruz. Unutmadığımız ve unutmayacağımız değerli büyüğümüzün oğlu, Beşiktaş spor kulübü başkanı aziz hemşerimiz Fikret orman bey kardeşimiz mümtaz kişiliği ve üstün başarılarınızdan duyduğumuz gururu şahsım ve başkanı olduğum Hopalılar derneği adına ifade etmek istiyorum. Hoş geldiniz. Sizinle gurur duyuyoruz ve başarılarınız devamını diliyoruz’’ diyerek geceye başladı.

Beşiktaş spor kulübü başkanı Fikret Orman da gecede yaptığı konuşmada  ‘’Böyle bir anlamlı gecede hepimizi bir arada görmek ve babam adına böyle bir organize gerçekleştirdiğiniz için beni gerçekten duygulandırdınız ve onurlandırdınız. Artvin Hopa sporun yeni oluşumu bizi çok mutlu etti. Beşiktaş spor kulübü başkanı ve bir Hopalı kardeşiniz olarak desteklerim hep sizlerle olacaktır. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırım’’ dedi.

Hopa kaymakamı Mehmet Ali Özkan katılımcılara Hopa’da yaşanan sel felaketi ve afette yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kaymakam Özkan “ memleketimiz takımı olan Artvin Hopa sporun kendine yeni hedefler koyarak yeni yönetimi ile çeşitli branşları da kapsayan çalışmaları ile spor kamuoyunun yakından takip ettiğini ifade etti.

Hopa spora maddi ve manevi desteğin en çok böyle motivesi yüksek dönemde olması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Özkan Hopalılar Derneğinden ricam Böylesi bir gecenin de kısa sürede Hopa spor için düzenlenmesi ricasında bulundu.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan 2014 – 2015 yılları arasında Hopa’ya yapılan yatırım ve çalışmalar konulu bilgilendirme sunumu yaptı. Aynı zamanda gelecek yıllarda olmazsa olmaz projelerinden bahsetti.

Güzel geçen gece akşam yemeği ardından son buldu