İstanbul’da Yargı ve İş Dünyası Sempozyumu Yapıldı

0
635

İSTANBUL-Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel ve Meclis Başkan Yardımcısı Turgut Kılıç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonuyla gerçekleştirilen Yargı ve İş Dünyası Sempozyumu’na katıldı.

İstanbul’da düzenlenen ve iş dünyasının yargıyla ilgili sorunlarının ele alındığı “Yargı ve İş Dünyası Sempozyumu”na Adalet Bakanı Kenan İpek, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda ve Borsa heyetleri ile çok sayıda STK temsilcisi iştirak etti.

Sempozyumla ilgili kısa bir açıklama yapan Başkan Özel; “İşleyen bir hukuk sistemi olursa, toplumda güven duygusu artar, ekonomi daha iyi ve adil işler. Güvenin olmadığı bir ülkede büyüme de istikrar da kalıcı olmaz. Yüksek gelirli bir ülke seviyesine çıkmamız ancak hukuk devleti yapımızı güçlendirmekle mümkün. Bu çerçevede, yargı sistemini güçlendirecek düzenlemelerin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Sayın Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun söylediği gibi iş dünyası temsilcileri olarak, hukuk yapısındaki eksikliklerin giderilmesi yönündeki düzenlemeleri destekliyoruz. Genel bir çok sorunun görüşüldüğü ve dile getirildiği sempozyum verimli geçti. Organizasyonun gerçekleşmesi adına emeği geçen herkese Odamız adına teşekkür ediyorum” dedi.