İtiraz süresi 2 Nisan’da son bulacak

0
73

Artvin Barosu Başkanlığı askıya çıkarılan seçmen listeleri ile ilgili duyuru yayınlayarak itiraz süresinin 2 Nisan’da son bulacağını bildirdi.

YSK’nın kararları doğrultusunda 14 Mayıs seçimlerinde oy kullanacak seçmen listeleri, 20 Mart Pazartesi günü saat 08.00 itibarıyla ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarıldı.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin takvimine göre, muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri, güncellenmek üzere 20 Mart Pazartesi günü saat 08.00 itibarıyla ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarıldı ve itiraz süreci başladı.

Muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri 2 Nisan’da askıdan indirilecek ve itiraz süreci sona erecek.

Artvin Barosu Başkanlığı da seçmen listeleri ile ilgili şu açıklamayı yayınladı:

“Seçmen listeleri askıya çıkarıldı; 2 Nisan tarihine kadar itiraz edilebilecektir.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin takvim kapsamında;

*Muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri, güncellenmek üzere bu sabah 08.00 itibarıyla ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılmıştır.

*Listeler, e-devlet üzerinden sorgu yapılarak veya muhtarlıklarda incelenebilecektir.

*Listeler 2 Nisan’da askıdan indirilecek ve itiraz süreci sona erecektir.

*Adres değişikliği beyanlarını henüz yapmayan depremzede seçmenler, seçimde kendi illerinde veya taşınmak zorunda kaldıkları illerde oy kullanabilmeleri için 20 Mart 2023 ile 2 Nisan 2023 tarihleri arasında beyanda bulunabilecektir.

*Ayrıca bugün YSK’nın resmi web sitesinde ilan edilen yurt dışı seçmen kütüğü için de itiraz süreci başlamıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”