Kano Şampiyonasında Yusufelili Sporcuların Başarısı

0
600

YUSUFELİ – Türkiye Kano Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programında yer alan “Akarsu Slalom Türkiye Kupası 3.Etap Yarışları” 30-31 Temmuz 2016 tarihleri arasında Rize’nin Ardeşen ilçesinde yapıldı.

Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından Anıl Acar, Gamze Polat, Mustafa Untöken, Mustafa Arda Acar, Emre Yılmaz ve Yusufeli Doğa ve Su Sporları Kulübünden Atakan Alkan, Emir Ertek ve Emre Ertek yarışmalardan derece ile döndüler.

Büyükler ve Gençler kategorilerinde K1 ve C1 tekne sınıflarında yapılan Türkiye Kupası yarışlarında Artvin, Rize ve Trabzon illerinden katılan 10 kulübün sporcuları madalya mücadelesi verdi. Çekişmeli mücadelelere sahne olan Türkiye Kupası 3. Etap yarışlarında Büyük Erkekler K1 Kategorisinin ilk üç derecesini Yusufelili sporcular aldı. Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Anıl Acar birinciliği kazanırken, yine Belediye Spor Kulübünden Mustafa Untöken ikinci ve Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübünden Yusuf Emir Ertek de üçüncü oldu. Genç Bayan K1 Kategorisinde birinciliği kimseye kaptırmayan Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Gamze Polat, Genç Bayan C1 kategorisinde de ikinciliği alarak Rize’den iki madalya ile döndü. Genç Erkekler K1 Kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Mustafa Arda Acar ikinciliği aldı. Büyük Erkekler C1 Kategorisinde ise Yusufeli Belediyesi Spor Kulübünden Emre Yılmaz da ikinciliği, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübünden Atakan Alkan üçüncülüğü kazandı.

Rize’deki kano şampiyonasında Yusufelili sporcuları yalnız bırakmayan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, ödül töreninde sporculara madalyalarını takdim etti.

Bu sezon son iki etabın kaldığı yarışların 4. etabı ise 2016 yılı Eylül ayında yine Ardeşen’de yapılacak. Kupaların sahibini bulacağı son etap yarışları ise Ekim ayı içerisinde Artvin Yusufeli’nde yapılacak.