KARKON Artvin’de Gönülleri Fethetti

0
904

ARTVİN-Karadeniz Konfederasyonu (KARKON) Engelli Meclisi sosyal sorumluluk projeleri dâhilinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile 3 günlük çalışma programında medikal ve sağlık ürünlerini ihtiyaç sahiplerine Artvin ve Hopa’da doğrudan mülki erkân huzurunda teslim ettiler.

Karadeniz konfederasyonu Engelli Meclisi KARKON Genel Başkanı ve yardımcıları, engelli meclisi başkanı ve engelli meclisi yürütme kurulu ile birlikte yaklaşık 2 ay önce Ataşehir Engelliler Derneği’nin başlattığı “ su iç, destek ol ” kampanyası kamuoyunda ve STK’larda büyük ilgi görmesi üzerine Karadeniz Konfederasyonu Engelli Meclisi çatısı altında oluşturulan yürütme kurulu öncülüğünde, Artvin ve Hopa’dan gelen talepleri karşılamak üzere kısa zamanda yoğun bir çalışma yaparak ihtiyaç sahiplerine düzenlene bir programda engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye, akülü araç ve medikal ürünlerini teslim etti. KARKON Heyetinde şu isimler yer aldı: “Karadeniz Konfederasyonu Engelli Meclisi üyelerinden, Sıtkı Ada KARKON Genel Başkanı Birol Ekşi Aed Başkanı Ve Karkon Engelli Meclisi Başkanı Nevzat Ağbulut, AED Bşk Yrd KARKON Engelli Meclisi Üyesi Leylanur Gün, KARKON Genel BŞK. Yrd. Ve Engelli Meclisi Üyesi Gülşen Yiğit Aktivist, Gönüllü KARKON Engelli Meclisi Üyesi Gülsen Ürek Ataşehir Bel. Engelli Birim Çalışanı Ve KARKON Engelli Meclis Üyesi Ayser Çalışkan Bahçelievler Sakatlar Der. Yöneticisi ve KARKON Engelli Meclis Üyesi Sakine Akova Gönüllü Aktivist Karkon Engelli Meclisi Üyesi Ali Uğurlu KARKON Genel Bşk. Yrd. Bayram Zorgül Karkon Genel Bşk. Yrd. İsmail Akbulut KARKON Genel Bşk. Yrd. Engelli Meclis Üyesi, Proje Danışmanı.

KarkonKaradenizFederasyonu1Dünya Engelliler Günü programı KARKON Genel Başkanlığı Engelli Meclisi Yürütmek Kurulu üyelerinin Artvin Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Kurtul Özel’ i makamında ziyaret etmesiyle başlandı. KARKON Genel Başkanı Sıtkı Ada Artvin’e ziyaret sebeplerine ve günün önemini değinirken, Artvin Sanayi ve Tic. Oda Başkanı Kurtul Özel ise sosyal projelerde sorumluluk alan KARKON Engelli Meclisi’ne ve Genel Başkanına teşekkür ederek günün anısına karşılıklı plaket takdim ettiler.

Günün ikinci ziyareti KARKON ’un kendi imkânları ile temin ettiği akülü ve manuel engelli araçlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Artvin Valiliği’ndeki törende oldu. Artvin Valiliği salonunda, Vali Kemal Cirit, KARKON Engelli Meclisi’ni karşılayarak herkesle tek tek ilgilendi. Törene Artvin Garnizon Komutanı, Artvin İl Emniyet Müdürü, Artvin Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü, vali yardımcıları ile diğer mülki erkan hazır bulunurken, Artvin Valisi Kemal Cirit KARKON’un ihtiyaç sahipleri için temin ettiği akülü ve manuel araçları bizzat verirken günün anısına atfen KARKON Genel Başkanı sayın Sıtkı Ada ile karşılıklı plaket takdim ettiler. Vali Cirit programda yapmış olduğu konuşmada  ” KARKON Engelli Meclisine bu duyarlı davranışı için ve ayrıca bu yıl Dünya Engelliler Günüde Artvin ve Hopa’nın tercih edilmesinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılarının devamını dilerim” dedi.

İhtiyaç sahipleri için düzenlenen programdan sonra Artvin Sanayi Ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Kurtul Özel, il genel meclis üyesi Selman Güney ile birlikte Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret eden KARKON Genel Başkanı Sıtkı Ada ve Engelli Meclis Başkanı Birol Ekşi çalışmaları hakkında sunum yaptılar. Belediye Başkanı Kocatepe ise günün önemine ve ziyaretten duyduğu emniyetten söz ederken Artvin’deki rakamsal engelli verilerini açıkladı ve belediye olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmalara değindi. Günün anısına karşılıklı plaket verildi ve ziyaret Engelli Meclisi heyetine yöresel Artvin yemeklerinden ikram edildi.

Karkon Yönetim Kurulu sırasıyla Artvin Sanayi Oda Başkanı ile birlikte Artvin İl Özel İdare Genel Sekreteri Makine Mühendisi Orhan Yazıcı, Artvin İl Kültür Ve Turizm Müdürü Sayın Hüseyin Ateş makamında ziyaret ederek Artvin’den ayrıldı.

Engelli Meclisi heyeti daha sonra yakın zamanda doğal afetlere maruz kalan Borçka ilçesine ve halkına geçmiş olsun dileklerini sunmak, ihtiyaçları ve sıkıntıları hakkında bilgi alarak katkı sunmak için ilçe kaymakamı Ertuğrul Örenek’i makamında ziyaret edip, çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

KARKON HOPA’DA ETKİNLİĞE KATILDI

Hopa’da Yeni Emre Düğün Salonunda düzenlenen Engelliler günü programı dahilinde heyet Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ı, Hopa Kaymakam Vekili’ni ve Hopa Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü Melahat Papila’yı makamında ziyaret ederek medikal ürünlerin sahiplerine dağıtım töreni için hazırlanan  alana geçildi. Programa Hopa Kaymakam Vekili ve Artvin Vali Yardımcısı M.Ali Öztürk, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet İskender, Hopa Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü, Hopa Sosyal Hizmet Vakfı Müdiresi, Hopa Müftüsü Selami Aydın, Hopa İl Genel Meclis Üyesi Harun Çakır, Hopa Mülki Erkânı, Belediye Başkanının Eşi Meral Cihan ve çok sayıda halk katılırken akülü araçlarını almak için gelen hak sahipleri ve yakınları da hazır bulundu.

Günün önemini, ziyaret sebeplerini açıklayan program koordinatörü İsmail Akbulut konuşmalarını yapmak üzere önce KARKON Genel Başkanı Sıtkı Ada’yı kürsüye davet etti. Ada konuşmasında; “ Karadeniz Konfederasyonu bünyesinde kurulan Engelli Meclisi üyeleri olarak 2 aylık bir çalışma sonunda Artvin Hopa’da sel felaketine maruz kalmış engelli kardeşlerimize ihtiyaçları olan tıbbi araç-gereci ulaştırmak için yola çıktık. KARKON yönetimi olarak kendi imkânlarımızla temin ettiğimiz bu araç-gereçleri bu gün burada gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktan dolayı mutluyuz. Hopa’da Artvin’de bizi ağırlayan kurum ve kuruluşlara huzurunuzda bir kez daha teşekkür etmek isterim” dedi. Ardından Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan kürsüye gelerek kısa bir konuşma yaparken heyete bu anlamlı günde Hopa’ da oldukları için teşekkür etti. Konuşmacılardan KARKON Engelli Meclis Başkanı Birol Ekşi bu programın ve Hopa sürecinin “su iç, destek ol ” kampanyasından, nasıl başlandığından ve bahsederken katkısı olan herkese teşekkür etti. Hopa Müftüsü Selami Aydın bu gönül işlerinin zor işler ama bu gün gibi mutlu sonla bitmesinde herkesin ortak olduğu tek konu sevinci mutluluğu paylaşmak olduğunu anlattı.

karadeniz konf. engelli meclis logosuEngelli bireyler ve yakınlarının akülü araçlarını teslim alırken protokol ile günü anısına topluca bir fotoğraf çekildi. Katkı ve destek verenlere, Hopa Kaymakamı’na, belediye başkanına, Hopa Sanayi Ve Ticaret Odası Başkanına, sponsorlardan işadamı Fatih Erkan adına Gülşen Yiğit’e plaket takdim edildi. Program sonlandırılırken kürsüde İsmail Akbulut son olarak herkese teşekkür ederken paylaşılan mutluğun daim olmasını dilekleri ile birlikte sözlerini; “ Bu program KARKON’ un himayelerinde engelli meclisimiz tarafından yürütülmüştür. Artvin ve Hopa’daki bu iki günlük çalışmalarımızda bize ev sahipliği yapan ilimizin değerli Valisi Kemal Cirit’e, Belediye başkanlarımıza, oda başkanlarımıza, belediye başkan yardımcılarına, bu gün için programa katılan fiziksel engelli vatandaşlarımıza ve yakınlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Bu çalışmada bizleri yalnız bırakmayarak katkı sunan Ataşehir Belediye Başkanımız Battal İlgezdi, Avcılar Belediye Başkanımız Dr. Handan Toprak hanımefendiye, Ali Nihat Gökyiğit vakfına, HÜSMAN mühendislik Ferman Erşahın, e, Metro Turizme, Hopa Belediyesine, işadamı Fatih Erkan’a, bizi iki akşam konuk eden Hopa öğretmenevi müdürümüz ve personeline çok mitteşekürüz “ ifade etti.

Akbulut, KARKON Engelli Meclisi Üyelerinin şu isimlerden oluştuğunun, emeği geçen, değerli zamanlarını veren İstanbul’dan Artvin’e kış ve zor şartlarda yolculuk eden değerli çalışma arkadaşlarına bir kez daha teşekkür ederek sözlerini tamamladı.