Karkon Heyeti Artvin Ticaret Odasını Ziyaret Etti

0
727

Karadeniz Konfederasyonu Engelliler Meclisi Heyeti Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

ARTVİN- Dünya Engelliler Günü münasebetiyle her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen program kapsamında bir dizi ziyaret için Artvin’e gelen heyet, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Geçtiğimiz aylarda Hopa’da meydana gelen sel felaketi nedeni ile kendilerinden talep edilen sağlık malzemesi ve tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine vermek üzere Artvin’e gelen heyet; ATSO Meclis salonunda Odaarrow Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel ve Genel Sekreter Yüksel Çoruh tarafından kabul edildi.

Gerçekleşen ziyarette Konfederasyon Genel Başkanı Sıtkı Ata Artvin’e geliş amaçları ile Konfederasyon hakkında bilgi verdi. Başkan Ata,  Karadeniz İl ve ilçe dernekler federasyonlarını bir araya getirerek, kurumsal yapı oluşturmak suretiyle Karadeniz Bölgesi’nin sorunlarının çözümü için projeler üretilmesi amacıyla kurulan Konfederasyonun; Artvin, Rize, Trabzon, Gümüşhane, Bayburt, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Bartın, Düzce Bolu ve Sakarya İl dernekleri Üyelerinden oluştuğunu söyledi.

Bölgenin doğal güzelliklerinin, çevrenin ve kültür miraslarının korunması, bölge insanının ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimini sağlanması için çaba harcadıklarını ifade eden Ata,  bölge dışında, yaşayan Karadenizliler arasında iletişim ve dayanışmayı sağlamak, Karadeniz bölgesiyle ilişkilerini geliştirmek için çalıştıklarını belirtti. 3 Aralık Engelliler Günü münasebetiyle Artvin’de olmaktan mutlu olduklarını söyleyen Başkan Ata, misafirperver karşılamadan dolayı Odaarrow Başkanı Kurtul Özel’e Konfederasyon adına teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurtul Özel, “Engelli insanların karşılaştığı sorunlar sadece kendilerinin değil, başta ailelerin olmak üzere toplumun her kesiminin ortak sorunudur. Ayrıca her bireyin yaşam içerisinde potansiyel engelli adayı olması nedeniyle de tüm insanların ortak sorunudur. Engelli insanlarımızın normal bir yaşam sürmeleri, kurumsal hizmetlerin sağlıklı yapılması, bu konuda hizmet veren sivil toplum kuruluşlarının güçlendirilmesi ve toplumsal duyarlılığın oluşturulması ile mümkündür. Bu anlamda çalışan emek veren herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.