Kavak Köyü Çöplük Değildir

0
838

ARHAVİ-Arhavi Kavak Köyü sakinleri çevrenin temiz tutulması ve çöplerin çöp konteynırlarına atılması konusunda vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etmek için basını köylerine davet ettiler.

Köylerinde altı noktada çöp atılacak konteynırlerin olmasına rağmen hem kendi köylerindeki insanların, hem de civar köyden gelenlerin çöplerini boş çöp bidonlarının içine değil de yanına attıkları belirterek, daha sonra gelenlerin de “nasılsan dışarı atılıyor” diye köyü çöplüğe çevirdiklerini söylediler.

Ayrıca “köy içinde bulunan küçük ırmaklara çöplerin atılmasının yanında atık suların verilmesi çevremizi ve köyümüzü sağlık konusunda tehdit etmektedir” diyerek, bu konuda yetkililerden yardım istediklerini söylediler.

Konu hakkında bir açıklama yapan muhtar Kudret Kaya ise, köylerine bırakılan çöplerin çoğunun yol üstü olması nedeni ile civar köyden  bırakıldığını, çöplerin çöp yerlerine değil de meydanlara bırakılması haftada iki kez gelen temizlik çalışanları için de sorun oluyor. Vatandaş çöplerini çöp konteynırlarının içine atsa zaten sorun olmayacak. Bir de çok yakında okulumuz var. Bu konuda herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum. Önce kendimizi eğitsek aslında bu olayı hiç yaşamayacağız dedi.