Kaymakam Örnek, Köylerde İncelemelerde Bulundu

0
931

BORÇKA-Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Balcı ve Kaynarca Köyü’nde yaşanan sel ve afet yerlerinde incelemelerde bulundu.

Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek ilk önce Balcı Köyü’ne giderek köy muhtarı Veysel Gökçay, akabinde Kaynarca Köyü Muhtarı Hikmet Öztürk’ten köyleri hakkında detaylı bilgiler alarak incelemelerde bulundu.

BorckaSelKaymakam Örnek incelemeler sonrasında yaptığı kısa bir açıklamada; “11-12 ve 13 Kasım tarihlerinde ilçemizde ve köylerimizde yaşanan sel ve afetten sonra oluşturduğumuz kriz merkezimize gelen müracaatlar sonrasında havaların bir nebze olsun durulmasının ardından hasar tespit ve zarar ziyanların tespiti noktasında hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Köylerimizde yaşanan afette yollarımız, menfezlerimiz, köprülerimiz vs yerlerimiz zarara uğramış olup, bu sıkıntılarımızı muhtarlarımızın bizlere belirttikleri yerleri çok ivedi bir şekilde ekipmanlarımızın can güvenliğini alarak elbirliği içerisinde çalışmalarımızı devam ettirdiklerini” ifadelerini kullandı.

Borçka’nın Köylerinde İyileştirme Çalışmaları Başlatıldı

Öte yandan Borçka’da sel felaketinden büyük zarar gören köylerde iyileştirme çalışmaları başlatıldı.

Borçka’ya bağlı Ambarlı, Avcılar ve Zorlu köylerinde temizleme ve çalışmalarına başlanıldı. Afet onarım çalışmaları için İlçe Özel İdare Müdür Vekili Mehmet Yerebakan, İl Genel Meclis Üyesi Muhammet Çakmak, AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk bölgeye giderek incelemelerde bulundular.

MehmetYerebakanAmbarlı Köyü Muhtarı Ahmet Ataman, Avcılar Köyü Muhtarı Mehmet Erdem, Zorlu Köyü Muhtarı Malik Balcı’dan çalışmalar ve eksiklikler hakkında bilgiler aldılar. Ambarlı, Avcılar ve Zorlu köylerinde gerekli çalışmaların yapılacağını ifade eden İlçe Özel İdare Müdür Vekili Mehmet Yerebakan; “ilçemizde ve köylerimizde yaşanan afetin böylesi daha önce görülmedi ve ilk önce çalışmalarımızı hastası ve öğrencileri bulunan bölgelerde ivedi bir şekilde iyileştirme çalışmaları başlatacağız akabinde ise aciliyetlik durumlarına göre çalışmalara başlayacağız” diye konuştu.