Kemalpaşa Belediyesinde Mutlu Son

0
662

HOPA-Kemalpaşa Belediyesi’nde hizmet alımı yoluyla çalışan işçiler için DİSK Genel – İş Sendikası ile Kemalpaşa Belediyesi arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Yapılan bu anlaşma ile sözleşme kapsamındaki işçilere yüzde 25 oranında ücretlere net artış yapıldı. Anlaşmanın ardından konuşan Kemalpaşa Belde Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, belediye olarak imkânlarını zorlayarak ücret artışı yaptıklarını, emekçilerinin daha fazlasını hak etiklerini ancak imkânları geliştikçe bunu da yine emekçilerden yana kullanacağını söyledi.

DİSK Genel  İş Şube Başkanı Selim Bilgin’de Kemalpaşa Belde Belediye Başkanı Ergün Akçiçek’e emekten yana tavrından dolayı teşekkür etti. Taşeron işçiliğin toplumsal bir yara olduğunu ifade eden Bilgin, taşerön çalışmanın tamamen ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. İktidarı muhalefetiyle taşerönlere verilen kadro sözünün yerine getirilmesini istiyoruz dedi. Bu anlaşmanın Kemalpaşa belediyesi emekçilerine hayırlı olmasını diledi.