Kemalpaşa halkı direndi, baz istasyonu mühürlendi

0
278

Artvin Kemalpaşa’da Çaykur fabrikasının bacasına kurulan baz istasyonuna karşı yurttaşlar yine fabrika önündeydi. Halkın yoğun tepkisi sonrası Kemalpaşa Belediyesi baz istasyonunu mühürledi.

Artvin Kemalpaşa halkının, dün (10 Mayıs) sabah saatlerinde Çaykur fabrikasının bacasına yerleştirilen baz istasyonuna yönelik protestosu sonuç verdi. Kemalpaşa Belediyesi baz istasyonunu mühürledi.

Fabrika önünde bugün yine bir araya gelen Kemalpaşalılar, fabrika müdürü ile görüşerek baz istasyonunun kaldırılmasını istedi. Fabrika müdürünün istifa dilekçesi verdiğini söylemesi üzerine yurttaşlar, “Sen istifa da etsen bir başkası gelecek. Senden önce de burada başka müdürler vardı. Senden önce de bu baz istasyonu kurulmaya çalışıldı ve biz engelledik. Şimdi sen gitsen de kalsan da bu baz istasyonu kalkacak” dendi.

Halkın yoğun tepkisi sonrası Kemalpaşa Belediyesi’nin, baz istasyonunu mühürleme kararı aldığı muhtar aracılığıyla açıklandı. Daha sonrasında zabıta ekipleri, fabrika içerisindeki baz istasyonunu mühürledi.