Kışla Arhavi ve Şavşat’ta Ziyaretlerde Bulundu

0
538

ARTVİN – TBMM’deki çalışmalarından bulduğu fırsatları Artvin’de değerlendirme geleneğini sürdüren AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Şavşat ve Arhavi ilçelerinde çeşitli incelemeler de bulundu. 

Artvin AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla ilk olarak Şavşat ilçesindeydi. Şavşat’ta Kışla, turizm yatırımlarına yönelik gerçekleştirilen yatırımları bizzat yerinde inceleme fırsatı buldu.

Şavşat İlçe Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Artvin AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu İlçe Özel İdare Müdürü İbrahim Altun, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Sedat Demir ve beraberindekiler, Meydancık – Papart ve Yavuzköy Köyü Seyir tepesini ziyaret ederek, turizme yönelik yapılabilecek projeler hakkında istişare ve incelemelerde bulundular.

Kışla Arhavi’de İncelemelerde Bulundu

Öte yandan Kışla geçtiğimiz günlerde aşırı yağışların hakim olduğu ve sel tehlikesi ile karşı karşıya kalan Arhavi ilçesinde de incelemelerde bulundu.

İlçede geçtiğimiz günlerde yoğun yağış nedeni ile meydana gelen heyelan olaylarının ardından, heyelan meydana gelen ve risk taşıyan bölgeler ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Konu ile ilgili olarak ilçeyi ziyaret eden Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve beraberindekiler, istişare toplantısı yaparak heyelan ve su taşkın riski taşıyan bölgelerde incelemelerde bulundular.

Milletvekili İsrafil Kışla’nın ziyareti ile Arhavi Belediyesinde gerçekleştirilen toplantıya Milletvekili İsrafil Kışla ve Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun yanı sıra İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Aytolan, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, Devlet Su İşleri 26. (Artvin) Bölge Müdürü Dinçer Aydoğan, Devlet Su İşleri 22. (Trabzon) Bölge Müdürü Mahmut Berber ve diğer yetkililer hazır bulundu. Toplantıda ilçemizde geçtiğimiz yıl ve bu yıl meydana gelen heyelan ve su taşkın olayları masaya yatırıldı ve alınan önlemler çerçevesinde yapılacak olan çalışmalar istişare edildi.

Toplantının adından Milletvekili İsrafil Kışla ve beraberindekiler sel felaketinden etkilenen ve çalışma yapılacak olan bölgelerde incelemelerde bulundular. Milletvekili İsrafil Kışla, ilçemizde bu tür doğal felaketlerin bir daha yaşanmaması ve olası risklerin azaltılması için gereken çalışmaların ivedilikle yapılacağının altını çizdi.