Maral Şelalesi Keşfedilmeyi Bekliyor

0
638

Türkiye’nin ilk ve tek biyosfer rezerv alanı olan Artvin’in Borçka ilçesi Camili Havzasında yer alan Maral Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor.

Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Maral köyünde bulunan Maral Şelalesi doğa tutkunlarının yoğun ilgisini çekiyor. UNESCO tarafından korunan bölgeler arasında bulunan Türkiye’nin ilk ve tek biyosfer rezerv alanı olan Camili Havzasında irili ufaklı derelerin birleşmesiyle oluşan Maral Şelalesi, 68 metreden yükseklikten vadi tabanına dökülüyor. İlçe merkezine yaklaşık 60 kilometre mesafede, Maral Şelalesi görenleri büyülüyor. Türkiye’nin Flora ve Fauna açısından en zengin bölgelerinden biri olan Camili Havzasının muhteşem görünümüne renk katan şelaleye yörede yaşayanlar tarafından “yeryüzü cenneti” olarak tarif ediliyor.

NimetArikan SendoganYazici Jonathan
Jonathan Payn, Nimet Arıkan, Şendoğan Yazıcı

İzmir’den Maral şelalesini görmeye gelen Nimet Arıkan, sosyal medyadan gördüğüm maral şelalesini görmeye geldim. Buranın doğası süper, sisler arasında kaybolduk. Yani sis denizi üstünden gezer gibi hissettim kendimi. Dünyanın bir çok ülkesini geldim belki bu güzelliği başka ülkelerde rastlamanız mümkün ama, kendi ülkenizde böyle bir güzellik varsa gidip germelisiniz “dedi.