Meral Akşener: Fındık 15 lira olacak

0
751

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Ordu’da yaptığı mitingde fındık fiyatları ile ilgili konuştu. Akşener, “Cumhurbaşkanı olursam fındık fiyatı 15 lira olacaktır” dedi.

Ordu’da açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “Allah izin verirse Cumhurbaşkanı seçildiğim zaman ilk duyuracağım şey fındık fiyatıdır. Allah’ın izniyle 15 lira olacaktır” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Ordu’da yaptığı mitingde buraya gelirken kime denk geldiyse ‘fındık için konuş’ dediğini söyleyerek, “Tabiki fındık için konuşacağız. Fındık önemli” dedi.

FINDIK 15 LİRA OLACAK

Meral Akşener, bölgenin önemli ürününün fındık olduğunu işaret ederek, “Karadeniz’in en önemli ürünü. Allah nasip etsin Cumhurbaşkanı olduğum zaman ilk duyuracağım şey fındık fiyatıdır. Allah’ın izniyle 15 lira olacaktır” diye konuştu. FİSKOBİRLİK’in varlık fonuna aktarıldığını açıklayan Akşener, şunları söyledi: “FİSKOBİRLİK’i tekrar tanzim etmedikçe ve devletin fiyat tespit etmek için fındığa destek olması, dünya fiyatını tespit etmek için eğer fındığa destek vermesini sağlayamadığımız zaman fındık mezara gider. Bunu engelleyeceğiz. FİSKOBİRLİK tekrar esas vazifesine dönecek, varlık fonu içinden çıkarılacak ve fiyat tespit eden, bunun pazarlamasını, satışını gerçekleştiren şirket kamulaşacak.”