Meteoroloji ve AKOM’dan peş peşe uyarılar

0
336

Meteorolojiden yapılan son dakika uyarısına göre yurdumuzun Doğu ve Karadeniz bölgeleri yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına girecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağmur, karla karışık yağmur ve kar yağışı için dikkatli olunması konusunda uyardı. Bugünden itibaren ise doğu bölgemizde kar yağışı etkili olmaya başlayacak. Cuma günü ise yurdun tamamı yağışlı bir havanın etkisi altına girecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu zamanla batı bölgelerden başlayarak az bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, ile Sinop, Kayseri, Nevşehir, Sivas, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İstanbul için bir uyarı da AKOM’dan yapıldı. Cuma günü ise yurdun yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Yağışların; sabah saatlerinde Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

ÇIĞ TEHLİKESİ İÇİN UYARI

Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.