Murgul Halkından Fitness Salonuna Yoğun İlgi

0
870

MURGUL – Murgul Kaymakamlığı’nın Projesi ve Spor Toto’nun finansal desteği ile hayata geçen fitness salonu, Murgul halkından yoğun ilgi görüyor.

Uzman Eğitmenler Eşliğinde Fitness

Açılışından itibaren Murgul’un en önemli sosyal aktivite alanlarından biri haline gelen fitness salonunda İl Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğünce görevlendirilen spor eğitim uzmanları görev alıyor. Uzman eşliğinde sporlarını yapan vatandaşlar, böylece olası spor kazalarına karşı bilinçli bir şekilde korunuyor.

Bayanların Özel Saati Var

Haftanın yedi gününde hizmet veren spor salonunda bayanlara ayrı seanslar uygulanıyor. Hafta içi 19:00-20:00 ve Pazar günleri 15:00-17:00 saatleri bayanlara ayrılırken, erkekler hafta içi 20:00-22:00 ve cumartesi 15:00-17:00 saatlerini kullanıyor.

Katılımcılar Verilen Hizmetten Memnun

Fitness salonunun açılışından itibaren günün stresini ve yorgunluğunu spor yaparak attığını söyleyen katılımcılar, modern aletlerle verilen kaliteli hizmetten son derece memnun olduklarını ifade ediyorlar.

Kaymakam Hüseyin Çam: “Proje Amacına Ulaştı”

Oluşturulan fitness salonunun yoğun ilgi görmesini memnuniyetle karşılayan Kaymakam Hüseyin Çam; “Göreve başladığımızdan itibaren ilçemizde insanlarımızın değişik talepleri ile karşılaştık. Bunlardan biri ve belki de en önemlisi vatandaşlarımızın iş dışında vakit geçirebilecekleri sosyal alanların eksikliğiydi. Bu amaçla kaymakamlığımızca oluşturduğumuz fitness salonu projesi ile Spor Toto’ya başvurduk. Sayın Valimiz Kemal Cirit ve Sayın Vekilimiz İsrafil Kışla’nın yoğun destek ve takibi ile projemiz onaylandı. Kendilerine buradan ilçemiz adına ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün 42 vatandaşımız burada spor yapıyor ve Murgul halkı salonumuza yoğun ilgi gösteriyor. Bu ilgi bizlere projenin amacına ulaştığını gösteriyor. Bundan sonrada bu ilginin artarak devam edeceği kanaatindeyiz.” diyerek görüşlerini ifade etti.

Kış Kayıtları Başladı

Spor salonun herkese ulaşabilmesi için yıl içerisinde farklı dönemlerin oluşturulduğunu ifade eden İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emin Gündüz; “Amacımız ilçemizdeki tüm vatandaşlarımıza ulaşmak. Bu amaçla kış dönemi için müdürlüğümüz bünyesinde kayıtlarımızı açmış bulunmaktayız. Tüm Murgul halkını spor yapmaya salonumuza davet ediyoruz.” dedi.