Murgul’da Okul İnşaatları Devam Ediyor

0
771

MURGUL-Murgul İlçesinde yapımı devam okulların inşaatları hızla devam ediyor. İnşaat alanlarını yerinde incelemek üzere Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gülsuyu ve Şube Müdürü ziyarette bulunarak yetkilerle görüştü.

Cengiz İnşaat tarafından yapımı devam eden Murgul İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi binası 16 derslik olarak inşa ediliyor. Binanın inşaatı büyük ölçüde tamamlandı ve çatı inşaatı devam ediyor.

Mimari tarzı ile büyük beğeni toplayan okul binası bu yıl tamamlanarak 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında Eğitim Öğretime açılması planlanmaktadır. Yapımı hızla devam eden Murgul Ortaokulu binası ziyaret edildi ve çalışmalar hakkında bilgi alındı. Murgul ortaokulu 16 derslikli olarak üç kat şeklinde inşaa edilmektedir. Bu binada kısa zamanda tamamlanarak 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim Öğretime açılacağı ifade edildi.

Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gülsuyu daha sonra yapımı tamamlanan Murgul Anaokulu Binasını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Binanın büyük ölçüde tamamlandığını ve en kısa zamanda eğitim öğretime açılacağını belirtti. Okul İnşaatlarının tamamlanmasıyla birlikte bina sorunun kalmayacağını ve öğrencilerin daha modern binalarda eğitim öğretim görebilme imkanına kavuşacaklarını söyledi.