Murgul’da Sevgi, Saygı, Hoşgörü Küçük Dillerde Değer Buldu

0
1032

MURGUL-Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Değerler Eğitimi yıllık planlaması dâhilinde; Yunus Emre İlkokulu Müdürlüğünce “Sevgi, Saygı, Hoşgörü” temalı program yapıldı.

Küçük Öğrencilerin Yunus Emre ve Mevlana’nın özdeyişleri eşliğinde icra ettikleri program veliler tarafından ilgiyle izlendi. Programa; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gülsuyu, Şube Müdürü Yusuf Bülbül, Okul Müdürleri ve veliler katıldı.

Yunus Emre İlkokulu Konferans Salonunda yapılan programın sunuculuğunu yapan 4. sınıf Öğrencisi Aygen İnan yaptığı açılış konuşmasında hoşgörünün anlamını belirterek; “Bir vurdumduymazlık değildir, görmezlikten gelmek hiç değildir. Hoşgörü kendini bilmektir. Hoşgörü haddini bilmektir. Hoşgörü bir anlayıştır. Anlayışlı olmanın adıdır. Saygının kendisi, sevginin yoludur. Hataları düzeltebilmedir. Anlayışın kendisidir.” Hoşgörü Mevlana’ya gel diyebilmektir. Sevgi ve saygı Yunusça bir yaşam sürdürmektir” dedi. Yunus Emre ve Mevlana’nın sözlerinin slayt eşliğinde sunulması ilgiyle izlendi. Yunus Emre ve Mevla’nın canlandırıldığı oyunu başarıyla icra eden minik öğrenciler sevgiyle alkışlandı. Program sonunda toplu olarak seyircilerin Sevgi ve Saygı ile selamlanması solandan takdir topladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Gülsuyu yaptığı açıklamada; “Okullarımızda Değerler Eğitimi’nin daha etkin ve verimli verilmesi için her ay bir okulumuz ilçe çapında program hazırlayarak Öğrenci velilere sunacaklar. Biz öğrencilerimizin değerlerimiz ışığında yetişmelerini vatanını milletini seven milli ve ahlaki değerlere sahip çıkan bizi biz yapan maddi ve manevi değerlerimiz doğrultusunda yetişmelerini önemsiyoruz. Yunus Emre İlkokulu öğrencilerimizi gösterdikleri övgüye değer programlarından dolayı kutluyorum. Hem velilerimiz hem de öğrencilerimiz  “Sevgi, Saygı ve Hoşgörünün” ne derecede önemli olduğunu birlikte idrak ettiler. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.