Musa Ulutaş Arhavi’de son yolculuğuna uğurlandı

0
651

Arhavi eski Belediye Başkanı Musa Ulutaş’ın geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetmesi ardından bugün Arhavi Merkez Camiinde cenaze töreni düzenlendi.

Ulutaş için ilk tören 9 yıl görev yaptığı Arhavi Belediyesi önünde yapıldı. Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Kaymakamı Hasan Ongu ve Milletvekili Uğur Bayraktutan burada yaptıkları kısa konuşmalarda Musa Ulutaş’î kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadıklarını
ifade etti.

Musa Ulutaş’ın cenaze daha sonra uzun süre İlçe Başkanlığı yaptığı Arhavi CHP İlçe Başkanlığı önüne getirildi ve burada da tören düzenlenerek Ulutaşın siyasi yaşantısı ile ilgili övgü dolu konuşmalar yapılarak, Türkiye’nin, Artvin’in ve Arhavi’nin önemli bir değerini
kaybetmenin üzüntüsünün yaşandığı dile getirildi.

Musa Ulutaş’ın cenazesi doğu sonra Merkez Camiine getirildi. CHP GenelBaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da çelenk gönderdiği törene Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, eski milletvekilleri Metin Arifağaoğlu ve Yüksel Çorbacıoğlu, Milletvekili Danışmanı Tolga Özçakmak, İl Başkanı Yücel Kurt, CHP İlçe başkanları, İSTAD eski başkanları Hüseyin Altynbayrak ve Tuncer Torunlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Volkan Canalioğlu ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Arhavi Doğa Koruma Platformu’ndan açıklama

Arhavi’deki ekoloji yıkımına karşı mücadele eden Arhavi Doğa Koruma Platformu yazılı yaptığı açıklamayla “Doğa mücadelelerinde her zaman ön saflarda yer alan, Arhavi halkının her zaman yanında olan Musa Ulutaş başkanı kaybettik. Güle güle Musa Başkan. Sahil yoluna karşı verdiğin büyük mücadeleyi, bizlere verdiğin büyük desteği asla unutmayacağız.” İfadelerine yer verildi.

Musa Ulutaş’ın cenazesi kılınan cenaze namazı ardından Musazade mahallesinde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.