Mv. Bayraktutan’ın aralık ayı faaliyet raporu

0
104

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan 2022 yılının son ayına ait faaliyet raporunu yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili 2022 Aralık ayı faaliyet raporunu yayınlayarak “Söz verdiğimiz gibi aylık çalışmalarımızı içeren faaliyet raporumuzu yayınlamaya devam ediyoruz” dedi ve çalışmalarını şu şekilde sıraladı:

“1 Aralık 2022: TBMM Genel Kurulu’nda Ülkemiz genelinde ve Artvin İlimizde yaşanan sorunlar hakkında konuşma gerçekleştirdik.

2 Aralık 2022: Ortaöğretim mezunu tıbbi sekreterlerin atamalarına ilişkin yazılı soru önergesi verdik.

3 Aralık 2022: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun İkinci Yüzyıla Çağrı Vizyon Belgesini açıkladığı toplantıya katıldık.

4 Aralık 2022: Konya’da yapılacak olan TSK’ya ait cephanelik projesinin ihale edildiği şirkete dair iddialara ilişkin yazılı soru önergesi verdik.

5 Aralık 2022: Yusufeli Barajı nedeniyle su altında kalacak olan Meşecik köyümüzün yeni yerleşim yerinde çalışma sahası içerisinde yapılan patlamalar sonrası zeminde hasarlar meydana geldiği ve can ve mal güvenliğini tehlikeye sokacak boyuttaki çatlakların oluştuğu köy sakinleri ve köy muhtarı tarafından ilgililere iletilmiş olmasına rağmen Meşecik köyü sakinlerinin yeni yerleşim yerine taşımaya zorlanmasına ilişkin yazılı soru önergesi verdik.

6 Aralık 2022: Sınır ötesi harekatlarda kullanılan mühimmatlar üzerine yazıldığı iddia edilen ibarelere ve Türk Silahlı Kuvvetlerindeki cemaat örgütlenmelerine ilişkin yazılı soru önergesi verdik.

7 Aralık 2022: Cumhuriyet Gazetesine mülakat verdik. TBMM Genel Kurulu’nda 2023 yılı bütçe çalışmalarımızda Enerji ve Tabii Kaynaklar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ile Ticaret Bakanlıklarının bütçe görüşmelerini gerçekleştirdik.

8 Aralık 2022: Halk TV’ye röportaj verdik. KRT TV’de Elif Doğan Şentürk’ün sunumuyla “Ankara Saati” Programında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunduk. TELE1 TV’de Ülkü Çoban’ın sunumuyla “Gün Ortası” programının canlı yayın konuğu olduk.

9 Aralık 2022: TBMM Genel Kurulu’nda Milli Savunma Bakanlığı bütçesi üzerine CHP Grubu adına konuşma gerçekleştirdik. Çalışmalar tamamlanmadan, yeni yerleşim yerlerindeki alanlar uygun hale getirilmeden Ziraat Bankası, Halk Bankası ve İş Bankası şubelerinin taşınmaya zorlanması hususunda yazılı soru önergesi verdik. Karadeniz Sahil yolu üzerinde meydana gelebilecek olası trafik kazalarındaki yaralılara anında müdahale edebilmek amacıyla bir acil yardım hastanesi kurulması gerekliliği hakkında yazılı soru önergesi verdik.

10 Aralık 2022: TBMM Genel Kurulu’nda Sağlık, İçişleri ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bütçe görüşmelerini gerçekleştirdik.

11 Aralık 2022: TBMM Genel Kurulu’nda 2023 yılı bütçe çalışmalarımızda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Bütçelerini görüştük.

12 Aralık 2022: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Milletvekillerimizle birlikte 6 yaşında bir çocuğa yapılan cinsel istismara karşı harekete geçmeyen iktidara görevlerini hatırlatmak için Adalet Bakanlığı’na yürüdük ardından basın açıklaması gerçekleştirdik.

13 Aralık 2022: TBMM Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanlığı Bütçesinin görüşmelerini gerçekleştirdik.

14 Aralık 2022: Doğu Karadeniz’in uzun yıllardır beklediği Samsun-Sarp Demir yolu hattı ile ilgili Bölge Milletvekillerimiz ile birlikte açıklama gerçekleştirdik. Toprağımıza, doğamıza, suyumuza, zeytinimize, geleceğimize sahip çıkmak için Zeytinlikleri maden yağmasına açan kanun tasarısına hayır diyoruz! Milletvekillerimiz, STK’lar, Çevreciler ve zeytin emekçilerimizle birlikte TBMM’de basın açıklaması gerçekleştirdik.

15 Aralık 2022: TBMM Genel Kurulu’nda İmamoğlu’na yapılan hukuksuzluk hakkında konuşma gerçekleştirdik. Haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe karşı İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun yanında olmak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve altılı masa liderleriyle birlikte Saraçhane buluşmasına katıldık.

16 Aralık 2022: Artvin ili Hopa İlçesinde şoförlerimizin en önemli mağduriyetlerinden biri olan TÜVTÜRK muayene istasyonu bulunmaması sorunu hakkında yazılı soru önergesi verdik.

19 Aralık 2022: Tır Karnesi düzenleme ve dağıtım yetkisinin özel konumu bulunan ilçelerin Ticaret ve Sanayi Odalarına da verilmesi talebi hakkında yazılı soru önergesi verdik.

20 Aralık 2022:Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret ettik.

21 Aralık 2022: TELE1 TV’de Zeynel Lüle’nin sunduğu “Habere Doğru” programında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunduk. Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü, değerli bilim insanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal Hocamızı ziyaret ettik.

22 Aralık 2022: Sarp Sınır Kapısında yaşanan sorunlar hakkında yazılı soru önergesi verdik.

23 Aralık 2022: Yusufeli Barajı inşaatı nedeniyle bir köyün yeni yapılan yerleşim alanına taşınması çalışmalarına ilişkin yazılı soru önergesi verdik.

25 Aralık 2022: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla; Kurtuluş Savaşımızın kahramanı, Lozan Zaferimizin mimarı, partimizin unutulmaz Genel Başkanı, büyük devlet adamı İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 49. yılında Anıtkabir’de kabri başında özlemle andık.

26 Aralık 2022: Yusufeli İlçemizde faaliyet gösteren İş Bankası şubesinin yanında bulunan Kaymakamlık Lojmanında uyarı yapılmadan, bilgilendirmede bulunulmadan, Yusufeli Halkının can güvenliği yok sayılarak başlatılan yıkım işlemini sıcağı sıcağına Meclis gündemine taşıdık.

27 Aralık 2022 4. Olağan Genel Kurul sonrası güven tazeleyerek bir kez daha DİSK Genel-İş Sendikası Artvin Şubesi Başkanlığına seçilen Sayın Selim Bilgin’i ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Önceki dönem Artvin Belediye Başkanımız Seracettin Yazan’ın oğulları Serdar ve Cemil Yazan’ın yeni açmış oldukları Yapı Bilgisayar işletmesini ziyaret ederek hayırlı kazançlar diledik. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Artvin Şubesi’ni ziyaret ettik. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak yeni büro açan Artvin Belediye Meclis Üyemiz Saniye Meriç Küçükay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Artvin Belediyemiz küçükbaş hayvancılığı desteklemek adına et kalitesi bakımından dünyada ilk sırada yer alan İngiliz ırkı Suffolk Koyunları üreticilere ücretsiz dağıtmaya başladı. Artvin Belediye Başkanımız Demirhan Elçin ve Hopa Belediye Başkanımız Taner Ekmekçi ile birlikte küçükbaş üretimi yapacak olan 5 kişiye İngiliz ırkı olan suffolk koyununu ücretsiz olarak teslim ettik.

28 Aralık 2022: CHP Artvin İl Başkan Yardımcılarımız Sn. Orhan Atan ve Sn. Yücel Aslan ile birlikte Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaret ederek yeniden Başkanlığa seçilen Sn. Seçkin Kurt Başkanımıza ve değerli Yönetim Kurulu Üyelerine çalışmalarında başarı dileklerimizi ilettik. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaret ederek Oda Başkanlığına seçilen Sn. Osman Demirci Başkanımıza ve değerli Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Sarp Sınır Kapısı’nda yaşanan yoğunluğu yerinde inceledik. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştirdik.  Arhavi Belediye Başkanımız Sayın Vasfi Kurdoğlu’nu makamında ziyaret ettik. CHP Hopa İlçe Başkanlığımızı ziyaret ettik. İlçe Başkanımız Sn. Şükrü Aydemir ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledik. Geçtiğimiz ay yeniden başkan seçilen Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Atıf Kesim ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdik. Arhavi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sn. Yaşar Kocaman’ı ziyaret ederek çalışmalarında başarı dileklerimizi ilettik. Hopa Belediye Başkanımız Sayın Taner Ekmekçi’yi makamında ziyaret ettik. Kemalpaşa İlçemizde cenaze törenine katıldık, taziye ziyaretleri gerçekleştirdik.

29 Aralık 2022: Artvin Merkez’de Yeşil Artvin Ekpress’i ve Lüks Artvin Seyehat’ı ziyaret ettik.

30 Aralık 2022: CHP Artvin Kadın Kollarımızın 2022’ye veda etkinliğine katılarak yeni yıllarını kutladık. Ardından genç kardeşimiz Miraç Özışık’a büyük ailemiz Cumhuriyet Halk Partimizin rozetini taktık.

31 Aralık 2022: Önceki dönem CHP Artvin Merkez İlçe Başkanımız, kıymetli yol arkadaşım Ahmet Özdemir’i ziyaret ederek yeni yılını kutladık. Yeni yıl öncesi Artvin Belediyesi Misafirhanemizde kalan üniversite öğrencilerimizle Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin’in Atatepe’de düzenlediği yemek organizasyonunda bir araya geldik, yeni yıllarını kutladık. Hayati Güner Hocamızı ziyaret ederek yeni yılını kutladık.”