Öğrenciler PTT’den tebrik kartı gönderdi

0
139

Arhavi Mehmet Nazif Günal İlkokulu 3-B sınıf öğretmeni Dilek Kıran postaneden çocuklara yeni yıl tebrik kartı gönderimi sağladı ve minik öğrencilere eski neşe dolu anları yaşattı.

Arhavi’de Öğretmenleriyle birlikte PTT Şubesine gelen minik öğrenciler teknoloji karşısında unutulmaya yüz tutan mektup, tebrik kartı ve kartpostalları hazırladıkları zarflara koyarak ailelerine yolladı.

Minik öğrenciler, teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayar ve cep telefonları ile bayram ve yılbaşı kutlamalarının yapıldığını belirterek, bu yılbaşında yakınlarına ve ailelerine tebrik kartı atarak sürpriz yaptıklarını söyledi.

Minik öğrencileri PTT’ye getiren Sınıf Öğretmeni Dilek Kıran ise yılbaşı ve özel günlerde duyguların ifadesi için kullanılan mektuplar tebrik kartları ve kartpostallar; cep telefonu mesajları ile elektronik postaların yaygınlaşması sonucu teknolojiye yenik düştüğünü hatırlatarak;

“Geçmişin haberleşme aracı olarak kullanılan, kentlerin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan kartpostalların kullanımı artık yok denecek kadar az. Kartpostal gönderme alışkanlığının azalmasında, cep telefonu ve bilgisayar aracılığıyla haberleşme etkili oluyor. Eskiden herkes özel günlerde postacıların yolunu gözler onlara maniler hazırlardı. Ama yeni nesil bu eski güzelliklerden mahrum. Biz öğrencilerimize ve ailelerine bu nedenle bir nostalji yaşatmak istedik. Öğrencilerimiz hazırladıkları tebrik kartlarını, karpostallarını ve mektuplarını ailelerine gönderdi” dedi.