Ölüm Onu Okumak İçin Gittiği İstanbul’da Buldu

0

ARTVİN – Artvin’den okumak için İstanbul’a giden 19 yaşındaki İrem keskin, İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat etti. Artvin’de herkesi şok eden bu ölüm haberine kimse inanmak istemezken, İrem Keskin’in 28 Eylül 2019 Çarşamba günü öğle namazına müteakip Sümbüllü Köyünde kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defin edileceği öğrenildi.

Artvin’e İstanbul’dan şok bir haber geldi. Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi’nden 2015-2016 eğitim öğretim dönemi sonunda mezun olan ve ardından da İstanbul Gelişim Üniversitesi Perfüzyon Teknikleri Bölümü’nü kazanarak bu şehre giden İrem Keskin, 26 Eylül 2016 Pazartesi akşam saatlerinde evine dönmek için otobüs beklerken kalp krizi geçirdi. Çevredekilerin yardımı ile Beylikdüzü Medicane hastanesi ’ne kaldırılan ve burada yapılan müdahaleyle duran kalbi yeniden çalıştırılan İrem Keskin, yaşama daha fazla tutunamayarak 27 Eylül salı günü sabah saatlerinde vefat etti. Artvin İl Özel İdaresi çalışanlarından Ömer Keskin’in iki evladından büyüğü olan İrem Keskin, bu yıl üniversite sınavlarına girmiş ve çok sevdiği bölüm olan kalp rahatsızlıkları müdahale alanında kullanılan makinelerin teknikerliği anlamına gelen perfüzyon bölümünü kazanmıştı. Buraya kayıt yaptırarak eğitimine başlayan İrem Keskin’i ölüm İstanbul’da yakaladı. Henüz hayatının baharında eğitim gördüğü kalp cihazları İrem’i hayatta tutamadı. 

Geçirdiği kalp krizi sonrasında tedavi gördüğü hastanede öldüğü haberi Artvin’e ulaştı. Hiçbir kimsenin inanmak istemediği bu haber sosyal medya aracılığıyla hızla yayılırken, henüz genç bir yaşta ani bir şekilde ölen İrem için sosyal medyada üzüntü dolu mesajlar paylaşıldı. 

İrem Keskin’in cenazesi 28 eylül 2016 Çarşamba günü Sümbüllü Köyü’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defin edileceği öğrenildi.