Organize Sanayi Bölgesi Arhavi’ye Hayırlı Olsun

0
1313

ARTVİN – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yeri onaylanan ve Yemişlik Mahallesi’nde 400 dönümlük alan üzerine kurulacak olan Arhavi Organize Sanayi Bölgesi için Artvin İl Genel Meclisi’nde toplantı yapıldı.

İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilber başkanlığında toplanan Meclis üyeleri, Arhavi’nin geleceğine damgasını vuracak proje için düğmeye bastı. Böylece Artvin’in Organize Sanayi Bölgesi’nin Arhavi’de yapılmasına yönelik müteşebbis heyeti oranları oy çokluğu ile kabul edildi.

Geçtiğimiz günlerde Arhavi Belediyesi ve Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası’nın hisse ve kişileri meclis kararıyla belirlenmişti. İl Genel Meclisi’nde düzenlenen toplantıda İl Özel İdaresi’nin katılım oranı yapılan oylama sonucunda belirlenmiş oldu. Toplantı neticesinde Arhavi Organize Sanayi Bölgesi için müteşebbis heyetin oranları tespit edilerek tüzel kişilik kazandırılmış oldu. Buna göre; Müteşebbis heyeti; Artvin Özel İdaresi: yüzde 40 oran karşılığında 6 kişi, Arhavi Belediyesi: yüzde 40 oran karşılığında 6 kişi, Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası: yüzde 20 oran karşılığında 3 kişi ile temsil edilecek.

Söz konusu belirlenen heyete Artvin Valisi Muhterem İnce başkanlık ederek çalışmalar yürütülecek. Toplantı sonunda kurulacak olan Artvin/Arhavi Organize Sanayi Bölgesi’nin bölge ekonomisini canlandırması adına önemli katkılar sağlanacağı belirtilerek ilimize şimdiden hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunuldu. Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu ilçenin önemli yatırım hamlelerinden olan Organize sanayi bölgesi ile ilgili emin adımlarla çalışmalar yürütüldüğünü belirterek, “Gerek sayın valimizin gerek, milletvekilimizin ve gerekse siyasi girişimlerimizin neticesinde teşkilatlarımız ile birlikte bu büyük projeyi Arhavi’ye kazandırdık. Oluşturulan müteşebbis heyeti ve oranlarının ardından belediye olarak Arhavi Organize sanayi bölgesinde gerekli imar düzenlemesi ve kamulaştırma çalışmalarının hızla tamamlayacağız” dedi.