Orman Bölge Müdürlüğünde üç yeni orman işletme şefliği kuruldu

0
64

Bölgede yapılan barajların Yusufeli ve Borçka Orman İşletme Müdürlüğü sınırlarında oluşturduğu fiziksel değişiklikler, iş hacmi ve çeşitliliğin artması nedeniyle koruma ve ormancılık faaliyetlerinin daha etkili ve verimli hizmet verebilmesi için yeni Orman İşletme Şefliklerinin kurulmasına ihtiyaç duyuldu.

Bu nedenle Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Genel müdürlüğe 3 yeni Orman İşletme Şefliği teklifinde bulunulmasının ardından, Genel Müdürlüğün uygun görüşü ile Tarım ve Orman Bakanlığın onayına sunularak ve 10.03.2023 tarih ve E-65278313-601.01-6454170 sayılı oluru ile kabul edildi.

Kurulan yeni şefliklerle birlikte vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet verilebilecek, ormancılık faaliyetlerinde etkinlik ve verimlilik artırılacak. Birim Kuruluş Oluru ile Yusufeli Orman İşletme Müdürlüğü Öğdem ve Kılıçkaya Orman İşletme Şeflikleri bölünerek, Demirkent ve Irmakyanı Orman İşletme Şefliği, Borçka Orman İşletme Müdürlüğü Karşıköy Orman İşletme Şefliği bölünerek, Karagöl Orman İşletme şefliği olmak üzere 3 yeni Şefliğin kuruluşu gerçekleşti.