Osman Lokumcu son yolculuğuna uğurlandı

0
580

Eğitim Sen Hopa Şube Başkanı ve Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi Osman Lokumcu, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

1994 yılında Artvin Kemalpaşa’da yerel seçimlere bağımsız aday olarak katılan Lokumcu, daha sonra Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu ve Özgürlük ve Dayanışma Partisinin kuruluş çalışmalarında aktif rol aldı. Lokumcu, halen Eğitim Sen Hopa Şube Başkanı olarak görev yürütüyordu.

Osman Lokumcunun cenazesi Kemalpaşa’da evinden alınarak Hopa Cumhuriyet meydanına getirildi. Buradaki törene Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, ÖDP Gene Başkanı Alper Taş, Eğitim sen Genel Başkanı Feray Aytekin, Artvin Eğitim-Sen Başkanı Köksal Gümüş, Hopa CHP İlçe Başkanı Adnan İskender, önceki dönem Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu ve Kalabalık bir vatandaş topluğu katıldı. 

Burada yapılan konuşmaların ardından Osman Lokumcu’nun cenazesi Kemalpaşa Merkez Camiine getirildi. Burada cenaze namazı kılınması ardından Osman Lokumcu’nun cenazesi Dere içi köyünde bulunan aile mezarlığında toprağa verildi.

Osman Lokumcu evli ve 2 çocuk babası idi.