Rahatlatıcı ve Onarıcı Etkisiyle Uriage Ürünlerini Mutlaka Deneyin

0
628

Termal suyun iyileştirici etkilerinin keşfedildiği 1823 yılı ve 1877 yılı itibariyle de termal tedavilerin artık başlaması Uriage markasının oluşumunun da zemini olmuştur.  Termal suyu güzellik alanında kullanan ilk markalar arasında yer alan Uriage,  Fransa’da bulunan kaplıca tesislerinde her dönem yoğun şekilde ziyaretçi almaktadır.  Gelen hastaların çoğu sedef, egzama, kaşıntı gibi rahatsızlıkları olan kişilerdir ve çocuk ve yetişkin fark etmeksizin belirgin iyileşme sağlanmaktadır. Ayrıca dünya çapında ürün satış noktalarının olması da markaya özel patentli içeriklerin bir sonucudur. Uriage termal suyu, diğer markalarda kullanılan termal su içeriklerine göre mineral tuz ve element yönünden çok daha güçlüdür.  Etkisi klinik araştırmalarla kanıtlanan bu içerikler şöyle sıralanabilir:

 • Rahatlatıcı etkisi olan kalsiyum ve çinko
 • Serbest radikallerle mücadele eden, onarıcı manganez ve bakır
 • Filmojenik etkisi olan yüksek silisyum içeriği
 • Cildin daha uzun süre nemli kalmasını sağlayan mineral tuz bileşimidir.

Zengin mineral ve element içeriği olan termal su, bakterilere karşı güçlü bir direnç geliştirmektedir.  Nemlendirici, yatıştırıcı ve yapısal olarak doğal bir şekilde cilt hücrelerine uygun özellik gösterir. Suyun içerisindeki bu ayrıcalıklar, özellikle tahriş olan, zarar gören ve çok hassas yapıdaki ciltlerde ideal sonuçlar alınmasını sağlar.

Grenoble yakınında bulunan üretim merkezi ile Uriage, özel paslanmaz çelikten üretilen borularla termal suyu doğrudan bünyesine almaktadır. Yani doğrudan kaynağından gelen termal suyu özenle işlenerek kullanılır. Uluslararası pazarda Uriage markasının bu derecede önemli olmasının nedeni de bu üretim aşamasıdır. Tamamen hipoalerjenik ürünler sunan özelliği,   formül içeriklerinin sorunsuz kullanımını sağlar.  Ürün içerikleri değişik formlarda kendini gösterebilmektedir. Termal su spreyleri, çocuklar için yatıştırıcı ürünler, güneş kremleri, losyonlar, jeller, cilt temizleme ürünleri, yaşlanma karşıtı ürünler gibi sıralama yapılabilir. Termal suyun aktif bileşenlere dahil olması tüm cilt bakım ürünlerinde dermatolojik açıdan en iyi sonucun alınmasını sağlar.

Dermatologlar tarafından onaylanan Uriage markası üretimin tüm aşamalarında gereken kontrollerden geçmektedir. Birtakım titiz standartlardan sapma olmadan sonuçlar alınabilmektedir.

Markanın tarihsel gelişimi bakımından şöyle bir sıralama yapılması mümkündür:

 • 1992 yılında marka oluşumu
 • 2001 üretim tesisinin kaynak bölgede kurulması
 • 2009 ve 2011 yıllarında Uriage Dermatoloji Laboratuvarları’nın kuruluşu ve Puig ile işbirliği
 • 2017 yılı itibariyle 80’den fazla ülkede Uriage markasının satışı

Uriage markasının birtakım prensipleri bulunmaktadır. Bu prensipler genel marka detaylarını da ifade etmektedir.

 • Fayda ilkesi, Uriage Dermatoloji Laboratuvarları’nın dünyanın birçok yerinden gelen uzmanlar tarafından kontrolü ve bu şekilde ürünlerin hazırlanması sürecini barındırır.
 • Güvenlik, ilkesi ilaç standartlarına bağlı tüzüğe göre formüle edilen ürünlere gönderme yapar. Komodojenik olmayan ve alerji tetiklemeyen paraben içermeyen ürünler her zaman güvenli şekilde kullanıma uygundur.
 • Yenilik, Uriage markasında bulunan patentlerin devamlı olarak gelişim içerisinde olmasıdır. Termal su ve biyo-teknolojinin birleşmesi sonrasında mükemmel sonuç veren ürünler gündeme gelmiştir.
 • Bilgi ve duyarlılık, ürün içeriklerinde yer alan maddelerin kullanıcılara aktarılması ve bunu yaparken de görme engelliler için kabartma yazıya başvurulması durumunu ifade eder.

Termal Suyunun Cilde Faydaları Neler?

Cilt yapısına en iyi gelen maddelerden biri termal suyudur. Gün içerisinde toz ve toksinlere maruz kalan cilt yapısının arındırılması ve yeniden yapılandırılması için ideal zemin yaratır. Termal suyunun içerisinde mineral tuz ve elementler vardır. Bunlar doğaya ve cilt yapısına uyum sağlayan miktarda bulunur. Bu durum hücresel düzeyde bir fayda sağlayacaktır. Hücrelerdeki çalışma hızının artması, beraberinde zararlı toksinlerin de atılmasını sağlar. Bunun dışında şu tür faydaları hissetmek mümkündür:

 • Sprey formunda bir termal suyu kullanılıyorsa önceden yüzünüzü yıkayıp bunu sıktığınızda gün boyu cildinizin canlı ve nemli kalmasını sağlayacaktır.
 • Termal suyu cildinizin ihtiyacı olan bütün besinleri sağlar. Ayrıca direnç gelişmesinde de etkilidir.
 • İsteğe göre makyaj sabitleme amacıyla termal suyu kullanılabilir. Makyaj tamamlandıktan sonra 40 santimetreden yakın olmamak şartıyla sıkılması mümkündür.
 • Hücrelerinizin yenilenmesi için termal su idealdir. Yenilenen hücreler yaşlanma sürecinin gerilemesine de yardım eder.

Uriage Ürünleri Nereden Alınır?

Kurumsal dermakozmetik satış platformu olan Narecza.com satın almak isteyeceğiniz çok sayıda ürün çeşidini barındırmaktadır. Uriage ürünlerini ve daha çok sayıda markaya ait ürünleri buradan görebilirsiniz. Ürün detayları ve kullanım şekillerini mutlaka okumanız önerilir. Ürünleri incelemek için: https://www.narecza.com/uriage