Rize 17 Ayrı Ekiple 24 Saat Nöbet Tutarak Çalışıyor

0
790

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, şehri etkisi alan kar yağışına karşı yol açma çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, 17 ayrı ekiple 46 mahalle için 24 saat süreyle nöbet halinde olduklarını söyledi.

RİZE-Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, şehri etkisi alan kar yağışına karşı yol açma çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, 17 ayrı ekiple 46 mahalle için 24 saat süreyle nöbet halinde olduklarını söyledi.

Kaplıca mahallesinde çalışmaları inceleyen ve son durumu değerlendiren Başkan Kasap, “Güzel bir organizasyon ve işbirliğiyle 17 ayrı ekiple çalışmalarımızı sürdürerek 46 mahallemiz için 24 saat nöbet halindeyiz. Gerekli bütün adımlar atıldı. Özellikle ana arterler, hastane yolları ve merkezi yolların açık tutulması için bütün tedbirleri aldık. Kar yağışının cumartesi gününe kadar devam edeceği söyleniyor. Bunun için tuzlama ve yol açma çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çarşı merkezinde de ekiplerimiz yaya kaldırımlarının temizliğini yapıyorlar. Kardan kaynaklanan hiçbir mağduriyet yaşamadan bu süreci atlatmak istiyoruz” dedi.

Ardından Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yolunda hazırda bekleyen ekipleri ziyaret eden Başkan Kasap, her hangi bir sorunun yaşanmaması için gereken bütün tedbirleri aldıklarını söyledi.

Başkan Kasap, Belediye Makine Parkı’nda da çalışmaların son durumu hakkında teknik ekipten bilgiler alarak oluşabilecek aksaklıklara karşı gerekli önlemlerin alındığını ifade etti.