Sağlıklı Beslen Sağlıklı Yaşa

0
542

HOPA- Hopa Devlet Hastanesi ile Hopa YURTKUR Müdürlüğü işbirliği ile gençlere yönelik “Sağlıklı Beslenme ve Diyet” semineri düzenledi. Seminerde Hopa Devlet Hastanesi Diyetisyeni Kübra Güneş katılımcılara: “Sağlıklı Beslenme Nedir? Besin Öğeleri Nelerdir? Diyet Nasıl Yapılır? Beden Kitle İndeksi Nedir, Nasıl Hesaplanır Toplumda Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? Toplu Yaşanan Yerlerde Beslenme Şekilleri Nasıl Olmalıdır ve Hareketli Yaşam” konularında bilgiler verdi.

Gençlerin atıştırmalıklarla öğün geçirmemelerini ve Sağlıklı Hayat için sağlıklı ve organik besinler tüketmesi gerektiğini belirten YURTKUR Müdürü Yaşar Ünal Yazıcı verdiği aydınlatıcı bilgilerden dolayı Diyetisyen Kübra Güneş’e teşekkürlerini sundu.

Sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen seminer karşılıklı soru-cevap şeklinde ve genç öğrencilerin yeni bilgilerle donanımlarıyla sona erdi.

Hopa’da bu tür eğitimler için talep olduğunu belirten diyetisyen Güneş “eğitimlere vatandaşlarımızın açık olduğunu ve beslenmeyi internetten, basından komşusuna iyi gelen diyeti uygulayarak değil de bizzat bu konudaki uzman kişilerden bilgi almalarını ve haftanın ilk 4 günü öğleden sonra Hopa Devlet Hastanesi Diyet Polikliniğinin açık olduğunu ” belirterek vatandaşların buradan yararlanabileceğini belirtti.