Şair Hasan Akın’dan Başkan Özgün’e Şiirli Sesleniş

0
615

ARTVİN – Artvin’de 3 dönem belediye başkanlığı yapmış efsane olmuş, Artvin’in önemli isimlerinden Dr. Emin Özgün’ün 1 Ağustos’ta Ankara’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesi Artvin’de ve Artvin dışında yaşayan Artvinlilerin yanı sıra Artvinli olmayan Artvin dostlarını da derinden üzdü.

Artvin esnaflarından ve yıllarca siyasette yer almış olan Hasan Akın, Başkan Özgün’ün vefatından dolayı duyduğu üzüntüyü şiir dörtlükleriyle dile getirdi. Hasan Akın, Belediye Eski Başkanı Dr. Emin Özgün’ün çok önemli bir isim ve değerli bir şahsiyet olduğunu belirterek; “1 Ağustos günü aldığımız bir haber bizi adeta şoke etti. Bu şoku hele atabilmiş değiliz. 15 yıl, 3 dönem başkanlık yapan Dr. Emin Özgün’ü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Bakın şunu söylemeden geçmeyeceğim. 15 yılda Başkan Özgün muhalefet belediyesi olmasına rağmen çok şey yaptı. Kimse ne yaptı diye hamaset yapmasın. Nereye bakarsanız, nereye tutarsanız, orada Emin Özgün’ü görürsünüz.

Artısı eksisiyle, Emin Başkan bir dönem Artvin’e damgasını vurmuş çok değerli bir şahsiyettir. Allah gani gani rahmet eylesin. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Onu ani ve zamansız kaybetmenin acısını dörtlülerle anlatmaya çalıştım. Şiirimde diyorum ki; Başkanım, En büyük düşmandır derdin cehalet/Adil oldun hep dağıttın adalet, Sende bize haklarını helal et/Bizler sana helal ettik Başkanım, Adın Emin’di ya sende emindin/Artvin’le dertlendin güldün sevindin, Üç dönem seçildin hep çok sevildin/Seninle hizmeti tattık, Başkanım Emir yaratandan kulu neylesin/Diller öldüğünü nasıl söylesin, Allah gani gani rahmet eylesin/Biz sana şahadet ettik Başkanım.”