Sarp Sınır Kapısında Çalışmalar Yakında Başlayacak

0

RİZE – Zaman zaman Sarp sınır kapısında oluşan uzun kuyruklar nedeniyle masaya yatırılan Sarp sınır kapısında genişletme çalışmaları başlatılıyor.

Sarp sınır kapısının çile ve eziyet kapısı olarak zaman zaman gündeme gelmesinin ardından harekete geçen Milletvekilleri kapının yeniden rahatlaması için yaptıkları çalışma sonucu 2007 yılında Gümrük ve Turizm işletmeleri Tic. A.Ş ve GTİ. AŞ ile imzalanan ve 2009 yılında hizmete açılan Sarp Gümrük kapısının yeniden yapılandırılması konusunda başlatılan çalışmalar sonunda gümrük kapısı yeniden yapılandırılıyor.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal 10.08.2016 tarihinde TOBB ve GTİ A.Ş arasında yapılan protokol anlaşması gereği gümrük kapısı yeniden yapılandırılacak diyerek “ Bu proje Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız tarafından onaylanmış olup söz konusu işin ihalesi 08.09.2016 tarihinde GTİ A.Ş tarafından yapılmıştır.  Gümrük kapısının genişletilmesi ve yeniden yapılandırılması ile ilgili yapılacak çalışmadan sonra vatandaşlarımız saatlerce kuyruklarda beklemeyecektir. Yoğunluk minimum seviyeye inecektir” dedi.