Şavşat Belediye Başkan Yardımcısı Bursa’da Sempozyumda

0
952

Şavşat Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın Sempozyumuna Katıldı

BURSA-Şavşat Belediye Başkanlığı’nın dışa açılımı sürüyor. Şavşat Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Arslan, Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarafından düzenlenen “Yaşlı Dostu Kentler Sempozyumu”na katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ile 26-27 Kasım 2015 tarihlerinde Bursa’da “Yaşlı Dostu Kentler Sempozyumu” düzenlendi.

Sempozyumda aktif yaşlanma ve yaşlılık döneminde kaliteli yaşam koşulları için kentsel tasarım, toplumsal dönüşümün “Dünya Sağlık Örgütünün Küresel Yaşlı Dostu Şehirler Rehberi” doğrultusunda Yaşlı Dostu Şehir kavramı içinde yaşlanma ve yaşlılığa ilişkin gelişmeleri ortaya koyacak araştırma ve incelemelere yer verilmesi amaçlandı.

Sempozyum ile yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, özel sektörün yaşlanma ve yaşlılık konusundaki çalışmalarını teşvik etmek, alandaki iyi uygulama örneklerine dikkat çekmek, yaşlanma ve yaşlılık olgusuna farklı disiplinler açısından bakış sağlayarak multidisipliner yaklaşımları destekleyerek sorun alanları ve çözümlerine katkı sağlanması hedeflendi.

Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Arslan’ın katıldığı bu sempozyumda ayrıca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile de görüştü ve Şavşat’a davet etti. Başkan Altepe davet için teşekkür ederek fırsat olan ilk günlerde Şavşat ilçesini ziyaret edeceğini söyledi.