Şavşat Büyük Bir Değerini Kaybetti

0
815

ŞAVŞAT-Şavşat ilçesi Çavdarlı köyünden olan Hayırsever Naime Yılmaz Akciğer yetmezliği, kalp yetmezliği ve yaşlılığa bağlı olarak tedavi görmekte olduğu Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesinde hayatını kaybetti.

Türkiye’de ilk ve tek çok önemli bir proje olan sokak tipi “Şavşat Yaşlılar Yaşam Yerleşkesini”ni yaptıran hayırsever Naime Yılmaz, 85 yaşında hayatını kaybetti. Naime Yılmaz Adapazarı’nda yaşıyor olmasına rağmen sağlık sorunları nedeni ile daha iyi bir tedavi görebilmek amacı ile son zamanlarda Ankara’da ikamet etmekteydi. Şu ana kadar bütün işlerini yürüten ve Türkiye’de ilk ve çok önemli bir proje olan ve Sokak tipi Yaşlılar Yaşam yerleşkesinin yapılmasına öncülük eden yeğeni İlter Turan çok üzgün olduklarını ifade ederek; “İlimiz İlçemiz ve bizler bir büyük değerimizi kaybettik. Hepimizin Başı sağ olsun. Teyzem çok iyi bir insandı. Dünya ile barışık yardımsever ve yapmış olduğu yardımlar ile mutlu olan bir insandı” dedi. Şavşat yaşlılar Yaşam Yerleşkesi yaklaşık toplam 9 ayrı bina ve ayrıca birde ortak kullanım tesisinden oluşan ve içerisinde 52 yaşlının barınabileceği 2 Milyon TL’ye mal olmuştu.

Merhume Naime Yılmaz’ın cenazesi, Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası sevenlerinin gözyaşları arasında Karşıyaka mezarlığında toprağa verildi.