Şavşat’a Yeni Milli Eğitim Müdürü Atandı

0
574

ŞAVŞAT Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı olarak görev yapmakta iken Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Erkan Evran yeni görevine başladı. 

Evran, Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürü görevine başlamış bulunuyorum diyerek, “İlimizin şirin ilçesinde böyle kutsal bir görev yapacak olmanın gurur ve heyecanı içerisindeyim. Beni bu göreve layık görenlere teşekkürü bir borç biliyorum. Bu göreve layık olabilmek için, bütün mesai arkadaşlarımla birlikte, üstün vazife şuuru ve anlayışı içerisinde, büyük bir azim ve gayretle çalışacağımıza ve devraldığımız bu görevi ileriye taşıyacağımıza inancım tamdır. Bugüne kadar ilçemize hizmet etmiş tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Evran konuşmasının devamında; “Dünyanın en değerli varlığı insana, eğitim hizmeti verirken; birlikte çalışacağımız tüm eğitim paydaşı arkadaşlarımın, bugüne kadar özverili ve gayretli çalıştıkları gibi, bugünden sonra da aynı şevk ve heyecanla çalışacaklarına, hep beraber güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Bu görevin sorumluluğunun ne kadar ağır ve onur verici olduğunun farkındayım. Bu ağır ve onurlu görevi samimiyetle yerine getirirken, önyargılardan uzak, eksiklerimizi tamamlayarak insanlarımızın vicdanlarını uyandırıp gönüllerine giden yolu bulacağımıza inanıyorum. Görev yaptığımız sürece kırıcı olmadan eksiklikleri gidererek, güzellikleri görerek birlik ve beraberlik içerisinde, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içinde aklın yolunu birleştirmek suretiyle ilçemizde eğitim-öğretimi en üst seviyelere taşımak için hep birlikte çalışacağız. 

Eğitimde yeniliklere açık, şeffaf, katılımcı ve takım ruhuyla çalışarak; sürdürülebilir kalitenin oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için her zaman “Türkiye için, Dünya ile yarışan”, milli, ahlaki ve evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmek hepimizin görevidir. 

Etkin sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim öğretim kalitesinin artırılması için ilçemizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bizlere emanet eden değerli velilerimiz; çocuklarınızın emin ellerde olduğunu unutmayınız. Bizlerin görevi onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bu yolda bizlere destek olmanız gücümüzü artıracak ve başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. 

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler; Sizleri geleceğe hazırlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ebeveynlerinize ve öğretmenlerinize karşı saygıda kusur etmeyeceğinize, çalışıp başarılı olmak suretiyle onlara karşı görevinizi en iyi şekilde yerine getireceğinize inanmaktayım. Millî ve manevi değerlerimize bağlı, çağın gerektirdiği teknolojik ve bilimsel yenilikleri yakından takip eden, sağlıklı ve eğitimli nesiller olarak yetiştirmek birinci görevimiz olacaktır. 

Bu kutsal görevimizde geleceğimizin teminatı yavrularımızı parlak ve güçlü yarınlara hazırlamamızda, aynı yolda beraber yürüyeceğimiz tüm mesai arkadaşlarıma başarılar diler, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum temsilcilerine, basınımıza ve Şavşat  halkına teşekkür eder, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.