Sonucu Merakla Beklenen Başkanlık Seçimi Sona Erdi

0
681

Büyük çekişmeye sahne olan, Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı seçimi sona erdi. Ogün Erdem Yeniden Başkan Seçildi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı seçimleri yapıldı. Artvin Çoruh Üniversitesi öğrenci Konsey başkanlığı seçimleri 18 Kasım  Cuma günü itibariyle tamamlandı. Seçimler öncelikle Fakülteler içindeki bölümler ile başladı. Bölüm öğrencileri ilk önce bölümlerindeki adaylara oy kullanarak, bölüm temsilcilerini seçtiler. Bölümden çıkan temsilciler kendi aralarında bağlı oldukları fakülte başkanlarını seçtiler. Bunun sonucunda her fakültenin bir başkanı seçilmiş oldu. Bu fakülte temsilcileri  aralarından öğrenci konsey Başkanı ve yönetimini belirledi. Yapılan seçimin ardından, Öğrenci Konsey Başkanı 3 dönemdir konsey Başkanlık görevini yürüten Ogün Erdem oldu.

OgunErdemSeçimin ardından değerlendirmelerde bulunan Erdem şu ifadelere yer verdi, Artvin Çoruh Üniversitesinin değerli öğrencileri yaklaşık 2 aydır süren öğrenci Konsey seçimleri bugün yapılan seçimle son bulmuştur. Öğrenci Konsey başkanlığı görevimize Allahın izniyle tekrar kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugün yapılan seçimleri tekrar kazandık, ve hak yerini buldu. Bu müthiş seçim zaferinde, en baştan en sonuna kadar yanımda olan tehditlere baskılara boyun eğmeyen temsilci arkadaşlarıma ve destek veren, oy veren bütün arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim. Haklarını helal etsinler. Yine belirtmek isterim ki duyduğumuz iddialara göre temsilcilere rüşvet teklifi, burs, iş gibi tekliflerinde bile bulunulmuş. Bunun yanı sıra tehdit ve baskı seçilmiş temsilcilere tekrar seçim yapmak gibi daha sayamayacağım bir çok pislikte imzaları vardır. Bu tehditlere boyun eğmeyen öğrencilere ise bu kez aileleri aracılığıyla baskı kurmuşturlar. Bu tür iddiaları araştırıp gereken yapılacaktır. Hayatlarınızı yalnızca koltukları gören, kendi cüzdanlarına indirgeyenleriniz var; fakat hevesleriniz kursaklarınızda kalacaktır. Bu seçimi kazanarak oy veren oy vermeyen herkesin başkanı olduk bu yüzden herkese eşit ve adaletli davranma sözü veriyoruz hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz; Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber: Adem Güngör