“Soyguncuyu, yalancıyı, zalimi gönderelim”

0
65

SOL Parti Artvin İl Örgütü 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde aday olan milletvekili adayı Özlem Akyürek ve Erkan Evbaşi için tanıtım programı düzenledi.

Atapark önünde Artvin Milletvekili adaylarını tanıtan SOL Parti Artvin İl Örgütü “Cehennemin kapılarını birlikte kapatalım” dedi.

SOL Parti’nin 28. Dönem Artvin Milletvekili Adayları Özlem Akyürek ve Erkan Evbaşı. Basın açıklamasına TÜM-BEL-SEN Artvin Temsilcisi Erkan Öztürk, Halkevleri Artvin Temsilcisi Uğur Karakuş, Artvin BARO Başkanı Ayla Varan, 78’liler Derneği Başkanı Seyfettin Altıkulaç, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, TKP Artvin Milletvekili Adayları Semra Yavuz Kavaz ve Resul Duran katıldı.

Yapılan basın açıklamasında 14 Mayıs’ta yapılacak olan Türkiye Genel Seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini belirten SOL Parti Artvin İl Yöneticisi Mehmet Fatih Keskin “SOL Parti bu devrimci programın etrafında emekçilerin, ezilenlerin, gençlerin ve kadınların kendi haklarını ve geleceğini örgütlediği toplumsal mücadeleyi geliştirme sorumluluğuyla parlamento seçimlerinde seçim pusulasında yer alacaktır” ifadeleri kullandı.

SOL Parti Artvin Milletvekili Adayı Özlem Akyürek yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Siz beni çok iyi tanıyorsunuz. Doğayı sömüren rantçı şirketlere ve önünü açan iktidarlara karşı çıkan, dayanışma gösteren, Ensar Vakfı’nın çocuk istismarına susmayan, eyleme giden, direnen sol feminist bir yaklaşımla kadınların bütün dünyada yaşadığı hak kayıplarına, tacize, şiddete karşı mücadeleyi örgütleyen patronsuz, liyakat esaslı haberciliği savunup Birgün gazetesini sahipsiz bırakmayarak sokak sokak sizlere ulaştıran ve aynı zamanda bir eğitimci, şair ve kafe emekçisiyim.

Yurdumuzun dört bir yanını kuşatmışken haramiler, baharı müjdeleyen umudu müjdeleyen beyaz bir sayfa açmayı müjdeleyen, pes etmek nedir bilmeyen mücadeleyi dayanışmayı örgütleyen bütün devrimci arkadaşlarıma selam olsun. Yalanlar, yolsuzluklar ve yoksulluklar içinde çare arayan halkın, kadınların, çocukların, gençlerin umudu olan devrimci tarihimize Mahir’lere Deniz’lere Ulaş’lara selam olsun.

Yurdumuz onlarca yıldır kapitalist emperyalist güçlere hizmet eden şiddetten beslenen gerici

iktidarlar ile yönetildi. Halkın taleplerini görmezden geldiler. Defalarca kez halkın dayanışma gücünü

kırmaya, yok etmeye çalıştılar. Dünden bugüne tarihi birikimimizle her zaman elini taşın altına koyan duruşumuzla, arkadaşımın da bahsettiği gibi yurdun dört bir yanını dolan dayanışma azmimiz, mücadeleci tavrımızla SOL Parti olarak nasıl mücadelenin içinden geliyorsak öyle yansıyacak sandığa

isimlerimiz. Gerek vuku buldu ve her ilden adaylarımızla seçime katıldık. Ancak unutulmamalıdır ki dün nasıl mücadeledeysek bugün de öyleyiz, yarın da öyle olacağız çünkü; resmi bir sorumluluk

gerektirmeksizin her devrimci arkadaşım bu halkın zaten vekili olmuştur olmaya devame decektir.

14 Mayıs’ta pusulada sol olacak. Bir değişimi başlatmak için bir başlangıç olacak ve kavga sürecek. SOL Parti’ye atılan her oy

bütün devrimci arkadaşlarımın sömürüye karşı duruşuna omuz vermek olacak. Biz istiyoruz ki herhangi bir dinin sömürüsü üzerinden kandırılmasın insanlarımız. Yaşam alanlarının tahribatıyla sınanmak zorunda kalmasın. Çocuklarımız yoksullukla pençeleşirken bir avcı gibi bekleyen tarikat-cemaat yurtlarında hayatları karartılmasın, cinsel istismara uğramasın, Enes Kara gibi çareyi kurtuluşu intiharda görmesin. Aladağ’da tarikat yurtlarında yangınlarda yanmasın bu çocuklar. Çocukları istismar edenler korunmasın, aklanmasın, cezasız kalmasın. Ekonomik krizler komplo teorileriyle geçiştirilip suçlular kendini gizleyemesin. Artvin’de de örneklerini başta Cerattepe gördüğümüz gibi ormanlarımız kesilmesin sularımız kirlenmesin toprağımız zehirlenmesin. Şirketlerin cebi parayla dolacak diye insanlarımız göçe zorlanmasın çocuklarının geleceği elinden alınmasın.”

SOL Parti Artvin Milletvekili Adayı Erkan Evbaşı şu ifadeleri kullandı;

“Sevgili ve değerli Dostlar merhaba adım; Erkan Evbaşi, 1956 Şavşat doğumluyum.

14 Mayıs genel seçimlerinde Artvin SOL Parti Milletvekili adayayım.

20 yıldır gerici ve tek adam rejimin den kurtulma adına mücadele ettim ve etmeye devam edeceğim.

Sevgili halkımız 20 yıllık talan, baskı, zorbalık yoksulluk ve sömürü iktidarını göndermek için yola çıkıyoruz. Bu ülkenin solcular ve devrimcileri olarak tarih boyunca sömürülmeye ve sömürüye zorbalığa direndik.

Alnımız ak, başımız dik. Şimdi bu en kritik seçimde birleşik bir sorumlulukla mücadeleye devam ediyoruz. Değerli halkımız bu karanlık ittifakı yenmek, her tür kötülüğü yapan bu rejime son vermek için muhalefetin ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlunu destekliyoruz.

Gerçek bir değişim yaratmak 20 yılın karanlığı ile hesaplaşmak ve bu haramilerin geri dönüş yollarını kapatabilmek ancak örgütlü mücadeleyle olabilir. Kadınlar, gençler, emekliler ezilenler haklarımız ve geleceğimiz için örgütlenelim. Yeni bir başlangıca birlikte yürüyelim. Sokakta, meydanda, direnişte, mücadele de pusulada Sol var. Haydi arkadaş bir oy Kılıçdaroğluna, bir oy SOL Parti’ye”

 

SOL Parti Artvin İl Başkanı Mahmut Zeytinci yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Bundan 25 yıl önce henüz Cerattepe Maden İşletmesi olmadan önce bir konuşma yapmıştım. Yine bugün de ona benzer bir şeyler söylemek istiyorum ama sadece burada bulunan benim yoldaşlarıma değil, bizi uzaktan izleyen Artvinlilere de bir şeyler söylemek istiyorum. Bu ülkede devrimciler sadece ülkeleri için, sadece bu topraklar için, sadece dayanışma için, sadece insanlık için mücadele ettiler. Kendileri için hiçbir şey istemediler. Bizim topraklarımızda Şavşat’ta, Ardanuç’ta, Artvin’de yatan arkadaşlarımın mezarlarında görebilirsiniz bunu. Bu memleketin en güzel insanları, Artvin’in en güzel çocukları hiçbir şey beklemeksizin hayatta sadece bu topraklar için mücadele ederek öldüler. Yeter ki bizden sonra kalan insanlar, bu dağlarda yaşayan canlılar, bu derelerde yaşayan balıklar, ayılar için bizden sonra gelecek kuşaklar için daha mutlu daha yaşanabilir bir Artvin için hiçbir şey beklemeksizin öldüler. Bugün bizler de onların devamı olan insanlar olarak gerçekten hiçbir şey beklemeksizin mücadeleye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Bunun için hiç kimseden iltifat ya da mükafat beklemiyoruz. Başımıza gelecek her şeyin bedelini şimdiden ödemeye hazırız. Birde şunu hiç unutmayın; Ey Artvinliler 14 Mayıs’ta hiçbir şey bitmeyecek. Evet bu ülkenin yeni bir başlangıcı ihtiyacı var ama bu ülkenin namuslu, dürüst ve devrimcilere daha çok ihtiyacı var ve onlara bir kere daha destek olmamızı Artvin’in tarihinde olduğu gibi. Bu ülkenin geleceği için talep ediyoruz, hep beraber olmanızı talep ediyoruz. Çünkü bu ülkede devrimciler yoksa hayatta yoktur, gelecekte yoktur. Onun için biz diyoruz ki her zaman bu ülke ve bu topraklar için mücadeleye varız, dayanışmaya varız ve her zaman bu meydanlarda olmaya devam edeceğiz. Yolumuz ve solumuz açık olsun.”