Tanı bunları – Ateş İlyas Bassoy

0
574

1950’lerden itibaren ABD, tüm dünyada sosyalizmi engellemek için işbirlikçi hükümetler ve CIA tarafından yönetilen ulusal ordular yarattı. Yetmediği yerde de paramiliter güçler oluşturup, eğitti. Ayrıca yine tüm ülkelerde burjuvaziyle elele çalıştı.
Bu örgütlenmenin tüm şemaları 2000’lerde açığa çıktı. Yani ortada Türkiye’ye özgü bir durum yok. ABD tüm dünyada ne yaptıysa Türkiye’de de onu yaptı.
1950’lerden günümüze her türlü hile ve yönlendirmeyle işbirlikçi, açık veya gizli ABD yanlısı, yağmacı hükümetler… Sahi kimdi bunlar?

Aydınları ve devrimcileri öldürmek üzere yetiştirilen paramiliter güçler ve bu güçlerin CIA tarafından dobermanlar gibi laboratuvarda yaratılan “siyasi parti”si. Hangi parti bu?
ABD’nin doğal kaynak ve insan kaynağı yağması düzenin yerel taşeronu olan “milli burjuvazi”. Tanıdık mı?

ABD’nin tıpkı McDonalds gibi önce kendi ülkesinde doğurup, sonra tüm dünyaya yaydığı beyin iğfal şebekesi: milli ve dini medya… Patronları değişse de kıbleleri Washington yönünde hiç değişmeyen şu paçavra yığını.

Tanıdınız mı bunları?
Mahir Çayan çevresini kuşatan yüzlerce askere şöyle haykırdı:
“Biz buraya suçsuz yere idam edilecek Denizlerin infazını engellemek için geldik. Ön sıradaki gariban Mehmetçikle kavgamız yok. Arkada saklanan hainler çıksın karşımıza”
Sözlerini bitirmeden uzun namlulu silahlarla başından vurdular Mahir’i.
Oysa “müzakere” için çağrılmıştı konuşmaya.
Bu hikaye her yerde aynı.
O zaman da, şimdi de durum hep aynı.

Sıradan gariban insanların arkasına saklanan hainler, o zaman da vardı, şimdi de var.
Sağcılık, şatafat, helikopterler, saraylar, audiler… En pahalı parfümler bile pis kokunuzu gizlemez: Bildiğin bok gibi Amerikan köpeğisiniz lan. Amerika’nın sıçtığı boklarsınız.
Dünyaya adalet gelmesin diye ABD denilen vampir ülkenin ürettiği kanser hücrelerisiniz.
Siz bizi biliyorsunuz ya…
Hiç şüpheniz olmasın, biz de sizi biliyoruz.
Biz de sizi tanıyoruz.