TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez Artvin’de

0

ARTVİN – Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez, Artvin’e gelerek Artvin ASKF Hizmet Binasının açılışını gerçekleştirdi. 

Artvin Spor Camiası Cumartesi günü önemli isimlerini ağırladı. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASK) Genel Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez ve beraberinde, Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın, Giresun ASKF Başkanı Mehmet Güngör, Giresun TFF il Temsilcisi Sinan Işık, İstanbul TFF İl Temsilcisi Ali Tanrıya Şükür ile İstanbul ASKF Yönetim kurulu üyeleri ziyaret gerçekleştirdiler.
Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı hizmet binasının aşılışına Federasyon yöneticilerinin yanı sıra, Artvin Belediye Başkan Yardımcıları, Erkan yazan, Aydemir Akköy ve Artvin ilindeki spor kulübü başkan ve yöneticileri katıldılar. Açılış konuşmasında, Başkan Ali Düşmez hizmet binasının kazandırılması noktasında emeği gecen başta Sadettin Dağ olmak üzere, yerel yönetimlerine, spor kulübü başkanlarını ve tüm spor sevenlere teşekkür etti. 

Ayrıca Başkan Ali Düşmez, Artvin’in mikro bir şehir olmasına rağmen yapılan işlerin, boyut olarak Türkiye’de çoğu ilinin daha önünde yapılmasına gayret gösterildiğini gözlemlediği ifade ederek memnuniyetini dile getirdi. Daha sonra gelen heyet ile birlikte Artvin ilindeki spor kulübündeki başkan ve yöneticilerle birlikte samimi bir ortam oluştu.

Devamında ise Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Sadettin Dağ faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Dağ, 2010 yılında, 26 spor kulübünü bir araya getirerek federasyon başkanlığını kurduğunu, ardından 8 spor kulübü katılarak toplamda 34 spor kulübü ile faaliyetlerin devam ettiğini ifada etti. ASKF kurulmadan önce özellikle futbol branşında bir yılda 6 ile 10 müsabaka oynanırken, gecen yıl bu rakam 312 müsabaka olarak oynandığını ifade etti.

İnanıyorum ki devletimizin ve yerel yöneticilerin, daha çok desteklemeleri durumunda, Artvin insanının inatçı yapısı gereği hem ülke içerisindeki müsabakalarda hem de uluslararası boyutta, ülkemiz adına başarılar getirebilecektir” dedi. 

Başkan Sadettin Dağ, günün anısına ilimizi tanımlayan taş üzerine işlenmiş Ali Düşmez’ in resmi ve ilin turizm anlamındaki objelerinin anlatan hediyesini takdim etti. Başkan Düşmez ise bugüne kadar gittiği birçok ilden kendisine arkadaşlarının hediye takdime bulunduğun ama bu hediyenin anlam bakımından farklı olacağını çok memnun kaldığını her daim çalışma ofisinde görebileceği bir yerde olacağını ifade etti.