TDT Artvin’de Oyun Sahneleyecek

0
901

ARTVİN-Trabzon Devlet Tiyatrosu (TDT) “Ziyaretçi” adlı tiyatro oyunu Artvinli sanatseverler için sahneleyecek.

Trabzon Devlet Tiyatrosu Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı ve Uğur Keleş’in yönettiği “Ziyaretçi” adlı tiyatro eserini 11-12 Ocak 2016 tarihlerinde saat 19.00’da Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi Salonunda sahneleyecek.

Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı “Ziyaretçi” adlı tiyatro oyunu, Uğur Keleş yönetiyor. Oyunda, Ahmet Uzuner, Selin poyraz, Burak fındıkçı, Mahir Elvan, Banu Manioğlu, Duygu Dokgöz ve Yavuz Topçuoğlu rol alıyor. Fantastik kara komedi türündeki oyunun özeti; Emboli (pıhtı) atması sonucu yaşamsal fonksiyonlarını kaybetmek üzere olan hastanın başında bekleyen karısı, gelecekle ilgili kaygılarıyla boğuşurken, gelen bir ziyaretçi tarafından kafası daha da çok karıştırılmış. Hastanın annesi ise, sevginin her şeyden yüce ve büyük bir duygu olduğunu bir masalla bile olsa gösterecek. Dekoru Ahmet Cenk Oral, kostümleri Medine Yavuz, ışığı Nihat Bahar, müziği Nedim Yıldız’a ait oyunda, insanın sevdiklerini kaybetmemek için her ne pahasına olursa olsun emek vermesi gerektiği anlatılıyor.

Biletleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesinde satışa sunulan oyun, 11-12 Ocak’ta Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.