Tesadüfün böylesi

0
74

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’dan akülü engelli aracı talebinde bulunan Ümit Alev’in babası ile Başkan Orhan’ın sınıf arkadaşı olduğu tesadüfü yüzleri gülümsetti.

Borçka Acarlar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden engelli birey Ümit Alev’in Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’dan akülü engelli aracı talep etmesi üzerinde gelişen sohbetin ardından Alev’in babası ile Başkan Orhan’ın geçmişte sınıf arkadaşı olduğu öğrenildi.

Yaşanılan bu tesadüfün ardından Başkan Orhan yıllardır görüşmediği sınıf arkadaşı Hüseyin Alev ile yeniden bağlantı kurmaya başladı.

Başkan Orhan bu güzel tesadüfün ardından açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Borçka Acarlar Meslek Yüksekokulu’nda okuyan engelli öğrencimiz Ümit Alev’e akülü bir engelli aracı hediye etmek benim için çok önemli bir anı oldu. Bu güzel hikayenin başlangıcı, tesadüf eseri babasının adının sorulmasıyla oldu. Babasının adının Hüseyin Alev olduğu ortaya çıktı ve o yıllarda hangi sınıfta okuduğumuz soruldu. Bu sorular sayesinde yıllar önce aynı sınıfta okuduğumuz ve uzun yıllardır hiç karşılaşmadığımız arkadaşımla tekrar buluşma fırsatı yakaladım. Bu güzel tesadüf sayesinde Ümit’in de hayatına dokunmuş olduk.

Bu hikaye, bir engelli öğrenciye verilen desteğin ne kadar önemli olduğunu vurgularken, aynı zamanda insanların hayatının nasıl beklenmedik şekillerde birbirine bağlandığını ve ne kadar ilginç olabileceğini de gösteriyor. Bu tür tesadüfler, insanların birbirleriyle yeniden bağlantı kurmasını sağlamanın yanı sıra, hayatın ne kadar etkileyici olabileceğini de gösterir. Bu nedenle, Ümit’e verdiğimiz destek ve hediye ettiğimiz engelli aracı benim için çok anlamlı ve önemli bir anı oldu.”