Trabzon’a Turizm Adası

0

TRABZON-Her yıl çok sayıda turisti ağırlayan Trabzon’da turizm adası kurulması için çalışma başlatıldı.

Turizm adasında yapay deniz, tema parkı, marina, spor tesisleri, opera binası, alışveriş merkezlerinin yanı sıra sosyal aktivitelerin yapılacağı alanlar buluna

DOKA Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım “DOKA” turizmde farklı alternatiflerin oluşturulmasına yönelik hazırlanan projeler kapsamında, Trabzon’da “Turizm adası” kurulmasının planlandığına dikkat çekti.

Kaldırım “Doğu Karadeniz’in önemli turizm merkezlerinden Trabzon, doğal güzellikleri sunduğu tarihi, kültürel ve sportif aktiviteleriyle daha çok yerli ve yabancı turistin ilgisini çekecek.

Her yıl çok sayıda turisti ağırlayan Trabzon’da yaklaşık 2 milyar liralık harcamayla hayata geçirilecek projeyle kentin ulusal ve uluslararasını ölçekte çekim merkezi haline gelmesi hedefleniyor” diye konuştu.

Trabzon’da turizm potansiyelinin artırılmasına dönük önemli projelerinden birisinin de “Turizm adası” olduğunu vurgulayan Kaldırım “Turizm adası turizmde farklı ihtiyaçları bir araya getiren ve bölgeye prestij katacak bir projedir. Projeye yönelik yaklaşık 4 yıllık bir çalışma süresi ortaya kondu.

Proje kapsamında iki beş yıldızlı otel ve kişisel kullanıma dayalı lüks konutlar oluşturulacak. Bunun yanında yapay deniz, tema parkı, marina, spor tesisleri, opera binası, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, restoranlar, kafeler, açık ve kapalı yüzme havuzu, yöresel ürün satış merkezleri, eğlence mekânları ve tematik müze de turizm adasının içerisinin de yer alacak. Bu kapsamda çalışmalara en kısa süre başlayarak adayı turizme kazandırmayı düşünüyoruz” bilgisini paylaştı.