Türkiye Satranç Şampiyonası’nda Artvin’i Arhavi Belediyesi ve Özel İdarespor Sporcuları Temsil Etti

0

 

ARHAVİ-Antalya’da düzenlenen ve 81 il ve KKTC’den toplam 2 bin 236 sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne olan şampiyonalar sonunda Türkiye’nin Küçük, Yıldız ve Emektar Şampiyonları belli oldu. Artvinli 24 sporcunun yarıştığı yarışmada Artvin İl Özel İdarespor adına yarışan 2 sporcu başarı elde etti.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen, Türkiye’nin 81 ilinden 7’den 77’ye toplamda 2 bin 236 sporcuyu buluşturan satranç şöleninde dereceye giren sporcular düzenlenen ödül töreni ile kupa ve madalyalarına kavuştu. Antalya Starlight Otel’de yapılan Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve Türkiye Emektarlar Şampiyonasında, 9 turluk zorlu mücadelede ter döken sporcuların performanslarının yanı sıra ailelerin heyecan ve coşkuları da renkli görüntüler oluşturdu. Bir haftalık maratonun ardından 199 sporcu Türkiye Küçükler ve Yıldızlar altyapı Ulusal takım havuzuna girmeye hak kazandılar.

Antalya’da düzenlenen Santraç Türkiye Şampiyonasında ilimizi, 13 Yaş grubu arasında yarışan Mehmet Kadem Şentürk 105 sporcu arasında elde ettiği 5 puanla şampiyonayı eş puanla 32. olarak tamamladı. 8 Yaş grubu arasından Artvin’i temsil eden Burak Senkoş 5,5 puan ile 214 sporcu arasından eş puanla 45.olarak tamamladı. Her iki sporcu Artvin’e büyük gurur yaşattı.

Artvin İl Özel İdare Spor Antrenör’i Ali Senkoş yaptığı konuşmada; “Öncelikle bize büyük destek veren Artvin İl Özel İdare ve Arhavi Belediyesine çok teşekkür ederim. Yarışma bizim için oldukça çekişmeli geçti. 2 bin 236 sporcunun katıldığı yarışmalarda kendi yaş gruplarında mücadele eden iki sporcumuzun da ilk 50 kişi arasında yer alması bizi oldukça mutlu etti. Umarım artık ilerleyen yıllarda bu gençlerimiz büyük başarılar kazanarak Artvin’i en iyi şekilde temsil ederler” dedi.