Twitter ve Spotify’ın parlayan belediyesi Borçka

0
116

Borçka Belediyesi, Twitter’da belediyeler arasında en çok takip edilen hesaplar arasında. 26 binin üzerinde takipçi sayısına ulaşan Borçka Belediyesi, paylaşımlarında güncel ve sosyal konulara da yer vermesiyle dikkat çekiyor.

Borçka Belediyesi, belediye çalışmalarının yanı sıra güncel ve sosyal konulara da ilişkin paylaşımlarıyla sosyal medya platformu Twitter’da, Tekirdağ’dan Artvin’e kadar olan bölgede en yüksek etkileşimli takipçi sayısına ulaştı. Belediyenin medya ve iletişim ekibi, belediyeye ait dijital müzik kanalı Spotify hesabı açarak, Borçka Belediyesi’nin Türkiye’nin Spotify hesabı kullanan ilk belediyesi olmasını sağladı.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Twitter’da takipçi sayısının 26 bini geçmesinin sevindirici olduğunu ifade etti. Orhan, “İnsanların Borçka ismini duyması, merak etmesi ve çalışmalarımızı takip etmesi bizleri mutlu ettiği kadar bir yandan da çalışmalarımızı sürekli yenilemeye ve geliştirmeye teşvik ediyor” diye konuştu.

İÇERİKLERİN OLUŞUMUNDA ORTAK FİKİR

Sosyal medya platformlarının alanlarında uzman denilebilecek kişilerce yürütüldüğünü belirten Orhan, şunları aktardı:

“Sosyal medya platformları medya ve iletişim ekibimiz tarafından yürütülüyor. Ekibin başında Borçkalı bir arkadaşımız var. Borçka’nın coğrafyasını, dokusunu, kültürünü ve insanlarını bilen bir ekibimiz var yani. Sosyal medya çalışmalarını da bu anlamda bu dokuya göre kuruyorlar. Elbette sadece Borçka, Artvin veya Karadeniz ile de sınırlı kalmıyorlar. Güncel gelişmeleri takip eden, sosyal konulara duyarlı bir çalışma yürütüyorlar. Birçok içeriğin oluşumunda da ortak fikir alışverişinde bulunuyoruz.”

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan.Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan.Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan.

ercanorhan
Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan

TÜRKİYE’NİN SPOTİFY HESABI OLAN İLK BELEDİYESİ

Borçka Belediyesi, Türkiye’nin Spotify hesabı kullanan ilk belediyesi. Borçka Belediyesi’nin Spotify hesabında, “Borçka Yolunda Dinlenecek Şarkılar”, “Çocuk Şarkıları” ve belediye başkanının en sevdiği şarkılardan oluşan üç farklı çalma listesi bulunuyor.

Belediye Başkanı Orhan, “Medya ve iletişim ekibimiz tarafından üretilen bir fikir. Bu fikir bana geldiğinde çok sevindim çünkü benim bir yanım müzik. Akordeon ve bağlama çalıyorum. Sosyal medyanın gücünü tartışmaya gerek yok. Bu bağlamda her türlü sosyal medya mecrasında belediyemizin bir üretiminin olmasını kıymetli buluyorum, Spotify da bunlardan biri” diyerek bu fikrin nasıl oluştuğunu anlattı.

Pelin Akdemir – DUVAR