Ünilig Voleybol Yarı Final Heyecanı Başladı

0
533

ARTVİN- Ünilig kapsamında 2016 -2017 sezonu C grubu Voleybol Erkekler, Bayanlar Yarı final müsabakaları Artvin’de oynanıyor.

3 gün sürecek olan müsabakaların açılış karşılaşması bayanlar da Erzurum Atatürk Üniversitesi ile Samsun 19 Mayıs Üniversitesi arasında oynandı.

Ünilig kapsamında olan Üniversiteler Voleybol yarı final müsabakalarına Erkekler yarı finalinde; Erzurum Atatürk Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi; Bayanlarda ise; Erzurum Atatürk Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi finale çıkmak için üç gün boyunca ter dökecek.

Müsabakalar 2 Mart Perşembe günü 16.00 da erkeklerin oynayacağı müsabakayla sona erecek.

“Artvin Spor Kenti Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor”

Son üç yılda Doğu Karadeniz’de spor kenti olma yolunda önemli adımlar atan Artvin bir organizasyonu daha yapmanın gurunu yaşıyor. Artvin’e 2016 yılında 348 takım gelerek 4748 sporcu misafir edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, spor turizminin Artvin için çok önemli olduğunu vurgulayarak spor turizmi ile Artvin’e ekonomik katkıda bulunurken bir taraftan da kültürel tanıtımına da katkı sağlandığını söyledi.

Başkan Kocatepe, “ İlk geldiğimizde Artvin’i spor kenti yapacağımızı söylemiştik. Bugün gelinen noktada da bu sözümüzü ne kadar tuttuğumuzu görebiliyoruz. Sadece geçen yıl şehrimize 4 bin 748 sporcu geldi. 25 bin nüfusu olan bir şehre yılda sadece spor organizasyonları kapsamında yaklaşık 5 bin kişinin gelmesi önemli bir olay. Bu sporcular şehrimize hem ekonomik katkı sağlıyor hem de kültürel açıdan gittikleri yerlerde şehrimizin tanıtımını yapıyorlar.

2017 yılında da farklı alanlarda spor organizasyonlarını şehrimize getirmek için çalışacağız. Bu gün şehrimizde Ünilig kapsamında olan Üniversiteler Voleybol yarı final müsabakaları başladı. Bu müsabakalar için erkekler ve bayanlarda 8 takım buraya geldi ve 3 gün boyunca burada mücadele edecekler. Kısacası hakemiyle, sporcusuyla, antrenörleriyle yaklaşık 100 kişi 3 gün boyunca şehrimizde kalacaklar. Bu şehrimiz adına önemli kazanımdır.  Müsabakalara katılan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. Artvin’den mutlu dönmelerini temenni ediyorum” dedi.