Vurup kaçmak yok dediler

0
489

Ankara Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği tavla turnuvası düzenledi.

ANKARA-Ankara Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği tavla turnuvası düzenledi.

“Bileğine Güvenenler Hayden Tavla Turnuvasına” çağrısıyla düzenlenen turnuva Derneğin Ataç 2 Sokak 66/2 Kızılay adresindeki merkezinde yapıldı.

Katılımın yoğun olduğu,  Cengiz Tekin, Fehmeddin Yalçın ve Rasim Yılmaz’ ın Jüri heyetinde yer aldığı turnuvada; önceden belirtildiği üzere Artvin Kuralları uygulanarak oyunda “vurup kaçma” olmadı.

Zarlar fincanlar atılarak, oyun beş(5) sayı ile sınırlandırıldı.

Birinci, ikinci ve üçüncü dereceye girmeye hak kazanan; Sedat Altun, Turgut Ayyılmaz ve Ferhan Ulu onurluk almaya hak kazanırken, bu kişilerin dışında dördüncü ve beşinci dereceye giren Cengiz Tekin ve Çetin Özgür Güvercin’de dahil olmak üzere ilk beş dereceye giren oyunculara Yurttaş Mazlum Çoruh’un “Kusursuz Enerji (!) Planı” adlı eseri hediye edildi.

Kapanış konuşmasını yapan dernek başkanı Rasim Yılmaz özetle;  bundan sonra dernek faaliyetlerinin kesintisiz olarak devam edeceğini söyleyerek,  turnuvada tavlaları getiren Cengiz Tekin’e, emeği geçenlere ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Bir sonraki etkinliğin, 9 Haziran Pazar günü Çankaya Belediyesine ait Alacaatlı Parkında, tüm dernek ve vakıflarla ortak organize edecekleri pikniğe tüm Artvinlileri katılma çağrısında bulundu.