Yeryüzüne barışı kadınlar getirecek

0
65

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile mesaj yayınladı.

Başkan Orhan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajında, “Kadınlarımızın omuzlarındaki yükün paylaşıldığı, eşit topluma her geçen gün daha fazla yaklaştığımız 8 Mart’lar diliyorum” dedi.

Orhan, toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemine vurgu yaptığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü bu yıl depremin yıkıcı gölgesinde, kaybettiğimiz canlar için mücadeleye devam ederek karşılıyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tarihsel süreçte, hayata dair her alanda kadın-erkek eşitliğine yönelik mücadelenin simge tarihi olmuştur ve dünyanın dört bir yanında eşit toplumlar oluşturulana kadar devam edecektir.

Gerçek bir demokrasinin, kadın erkek eşitliği sağlanmadan gerçekleşemeyeceğine inanıyoruz. Kadınların hayatın her alanında ve erkeklerle eşit haklara sahip olduğu, her türlü şiddetin ortadan kalktığı, kadın cinayetlerinin son bulduğu, çocuk yaşta evliliklerin ve çocuk istismarının olmadığı bir dünya için mücadeleyi sürdüreceğiz!

Kadınlarımızın ekonomik alanda, iş dünyasında, karar alma mekanizmalarında, hayata dair bütün alanlarda erkeklerle eşit oranda yer alması, ülkemizin gelişmesi, çağdaş milletler arasında yer alması, zenginleşmesi ve geleceğe emin adımlarla yürümesi için vazgeçilmez önem taşımaktadır. Bu nedenle toplumumuzda kadın-erkek eşitliği sağlanana kadar, her alanda, kadınlarımıza yönelik pozitif ayrımcılık yapılması gerekmektedir.

Yeryüzüne barışı, çağdaşlığı, inceliği ve sayısız güzelliği kadınların getireceğine inanıyoruz, yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü!

Kadınlarımızın omuzlarındaki yükün paylaşıldığı, eşit topluma her geçen gün daha fazla yaklaştığımız 8 Mart’lar diliyorum.”